İzmir depreminden sonra ev sahibi çıkartmak istiyor.

Herkese merhaba,

Annem ve babam İzmir'de kirada oturuyor.Depremden sonra ev sahibi oturduğu evin zarar gördüğünü söylüyor(o ev de kendi evi ve dask yaptırmamış) ve ailemi oturduğu evden çıkarıp kendi oturmak istiyor.Kira dönemimiz her sene eylülde yenileniyor.Kira ve aidat ödemelerinde hiçbir sorun yok,herşey zamanında ödeniyor.Annem ve babam 65yaş üzerinde ve emekliler,üzerlerine kayıtlı herhangi bir araç veya taşınmaz yok.Ben ise Ankara'da çalışıyorum ve ailenin tek çocuğuyum,malesef şehirlerarası olarak ilgilenmekte zorlanıyorum.
Evi 1 ay içerisinde boşaltmalarını istiyor,yoksa mahkemeye verecekmiş.O şekilde çıkartacakmış.
Şu an depremden sonra İzmir'de kiralar çok yükselmiş durumda ve ev bulmakta çok zorlanıyorlar.
Biz sorunsuz bir şekilde bitirmek istiyoruz ve 2021 eylül ayında çıkmak istiyoruz.
Konuyla ilgili yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Bu işin prosedüründe önce ihtarname çekmek var ki İzmirde yaşanan özel bir durum ve sosyal tarafı ağır basar. Hukuki olarak yakın dönemde çıkaramazlar ama yaptıkları baskıyı sizler göğüsleyebilir misiniz bilemiyorum, can sıkıcı bir durum

Hocam öncelikle geçmiş olsun, arkadaşlar yazmış işi mahkemeye taşırlarsa zaten bir kaç yıl sürer, yani size şöyle söyleyeyim bugün dava açsalar ilk duruşma günü mayıs 2021 olur, mahkeme konusunu size baskı yapmak için kullanıyorlar, onun dışında yapabilecekleri hukuki pek bir şey yok, İzmir bu sorunu bir kaç yıl yaşar sanırım maalesef

Admin

Admin
Site Yetkilisi
Ev satılmış olsa da yasal olarak altı ay kiracının hakkı baki. o nedenle siz bence oturmaya devam edin, bu tip şeyleri de yeni deprem yaşamış bireyler olarak ne kendinize ne ailenize yaşatmayın

Cevaplar icin cok teşekkür ederim.insan bir taraftan mağdur etmek istemiyor kimseyi ama bir taraftan mağdur olmayı kaldiramiyor.Gercekten cok can sıkıcı bir durum.

Son gönderiler