500.000 Kişilik Güney Ankara Projesi (GüneyKent / GüneyPark)

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Ankara Gölbaşı'nda yapılacağı söylenen 500 bin kişilik Güneykent projesi. Feyziye, Hallaçlı, Velihimmetli ve Çayırlıyı kapsıyor.
   
 2. hodor

  hodor Aktif Üye

  Güneykent'e "Yavuz Sultan Selim Toplu Konut Alanı" adı verilmesi planlanıyor. Turizm tesisleri, golf alanları, sosyal donatı ve peyzaj alanları, küçük sanayi alanları, üniversite kampüsü, güneş enerji ve rüzgar santralleri ile birlikte küçük bir şehir kurulacak deniyor.En geç bir yıl içerisinde altyapı hizmetleri tamamlanıp projelere başlanacak gibi görünüyor. Bölgeyle ilgili ciddi bir arz söz konusu, kendi talebini yaratacak mı yada bölge talep görecek mi zaman gösterecek.
   
 3. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  gölbaşı ankara nın en soğuk yeridir . sırf bu yüzden özel kuvvetler komutanlığı oradaki bir dağa konumlandırılmıştır. ne günlerdi be
   
 4. repeatafterme

  repeatafterme Aktif Üye

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara'nın Sincan, Mamak ve Kuzey Kent Girişi bölgelerinde yılsonuna kadar toplamda 4 bin 645 konut ihale edecek.

  1-) Ankara İli Sincan İlçesi Saraycık Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Bölge 3. Etap 822 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi, 1 Adet Cami ve Otopark İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 28 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 15:00'da gerçekleşecek.

  2-) Ankara İli Kuzey Kent Girişi 3 Bölge 686 Adet Konut, 4 Adet Otopark, 1 Adet Mini Market İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 29 Kasım 2016 Salı günü saat 14:30'da düzenlenecek.

  3-) Ankara Mamak 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1312 Adet Konut, Otopark Binaları ve Etimesgut Yapracık 1 Adet 2.500 Kişilik Cami, 5 Adet Büfe ile Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İkmal İnşaatı İşi ihalesi 30 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 15:00'da olacak.

  4-) Ankara İli Mamak İlçesi Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 3.Etap 948 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 12 Aralık 2016 Pazartesi günü saat 15:00'da gerçekleşecek.

  5-) Ankara İli Mamak İlçesi Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 4.Etap 877 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 14 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 15:00'da düzenlenecek.
   
 5. müren

  müren Yeni Üye

  Ankara 1980-1990 lı yıllarda düzenli ve temiz bir şehirdi. Nihayetinde memur şehri idi ve genel olarak bu hava hakimdi. Şimdi pis ve düzensiz yapılaşmanın olduğu bir şehir. Bazı belediyeler iyi çalışıyor Altındağ gibi ama bazılarının yaptığı sadece göze sürme Çankaya Belediyesi gibi. Melih abim ben çocuktum başkandı, ben yaşlandım hala başkan. Allah başımızdan eksik etmesin :) Şu sıralar biraz canı sıkkın ama başkan ciddi bir görevle ödüllendirecekleri gibi kendisini, bekleyip görelim. Belki o gittikten sonra bazı şeyler değişir. Belediye bütçeleri gerçek anlamda hizmet için harcansa çok şey düzelir ama kadrolaşma için harcandığı için sıkıntı büyük maalesef.
   
 6. BORAYE

  BORAYE Yeni Üye

  Gökçek'le birlikte yalan olmuş olabilir.
   
 7. FilipL

  FilipL Yeni Üye

  Melih Abim'e imkan vermediler, yoksa patlatacaktı Ankara piyasalarını
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş