ABD Konut Pazarı'nın Şimdiki Durumu?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında ABDULLAHS tarafından paylaşıldı.

 1. ABDULLAHS

  ABDULLAHS Yeni Üye

  ABD konut piyasasındaki veriler, birkaç aydır roller coaster dersinde bulunuyor, bu durumun giderek daha iyi veya kötü olup olmadığını anlamakta zorlanıyor. Tüm parçalara ve parçalara kısaca bir göz atmamız, bugün pazarın sağlık durumunu daha geniş bir resim haline getiriyor.

  Satış
  Mayıs ayında hem yeni hem de mevcut ev satışları Nisan ayının sonlarına doğru geriledi. İlk kez ev alıcılar Mayıs ayında daha az alım yaptı ve sıkıntılı ev satışları Nisan ayında toplamın daha küçük bir kısmıydı. Düşüş, Orta Batı çapındaki korkunç fırtınalar ve yükselen gaz fiyatları gibi birçok şeyi bulabilir. İş piyasasıyla ilgili genel bir belirsizlik de sarsıntı yaratıyor. Ulusal Emlakçılar Birliği'nin baş ekonomisti Lawrence Yun, mevcut evlerdeki gerilemenin çoğunun sıkılaştırılmış kredi standartlarına bağlandığını bildirdi:

  "Son ekonomik yumuşaklığa rağmen, ev satışlarının aşırı derecede kısıtlayıcı kredi temin standartları tarafından geri alındığı için hayal kırıklığı yaratan bir performans bu" dedi. Konut gürültüsünün konut düzeltmesine aşırı tepki olarak gereksiz yere kısıtlayıcı uygulamalara yol açan çok gevşek standartlardan sarkaç salınımı oldu - bu aşırı tepki açıkça toparlanmayı geri alıyor. "

  Ev Fiyatları
  Satışlar yukarı yönlü ve aşağı yönlü olmasına rağmen, ev fiyatları aylık bazda bir kaç ay yükseliş eğilimine girmiş olsa da, henüz bir önceki yılın seviyelerine ulaşamamıştır. ABD'nin en iyi 20 şehri oluşturan S & P Case-Shiller fiyat endeksi, Mart ayına göre% 0,7 arttı, ancak bir önceki yıla göre% 4 düştü. Mevcut ev fiyatları son üç aydır arttı, ancak bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla hala düştü.

  Konut ve Kentsel Gelişim Sekreteri Shaun Donovan, konut fiyatlarının temelde zaten dibe vurduğundan emindir. CNN ile yaptığı röportajda, "Daha fazla düşüş görmemiz pek olası değil. Asıl soru, ne zaman sürdürülebilir artışları görmeye başlayacağımız. Bazıları, bu yaz sonu ya da bu sonbaharın başında olacağını düşünüyor. "

  Ve yakın tarihli bir basın toplantısında Federal Rezerv Başkanı Ben Bernanke, konut fiyatının önünde bazı iyi haberler olabileceğini söyledi:

  "Ev fiyatları genel olarak azalsa da, hepsi sıkıntıya uğrayan mülklerde yoğunlaştığından ilginç. yani, sıkıntılı olarak satılmayan evlerin, sıkıntılı olarak satılanlardan çok daha istikrarlı fiyatlara sahip oldukları ve bu, mevcut sayıyı azaltabilirsek, bunun çok işe yarayacağını öne sürüyor ] piyasayı istikrarlı hale getirmekte ve insanlara düşen pazara girip almayacaklarına dair güven vermelerine yardımcı olmaktadır. "

  haciz
  RealtyTrac'a göre, önümüzdeki aylarda haciz başında Nisan ayına göre yüzde 7, bir önceki yıla göre yüzde 39 düşüş yaşanacağı için piyasada daha az sıkıntı yaşanabilir. Ancak RealtyTrac'ın CEO'su James Saccacio, gerçek manzarayı yansıtmayabilir.

  "Foreclosure işleme gecikmeleri, rehine durumunun gerçek yüzünü maskelemeye devam ediyor" dedi. "Kredi verenler, evraklarını ve dokümantasyon prosedürlerini elden geçirirken, borçlarını bir dereceye kadar haksızlıklarla itiyorlar." Ayrıca, Nisan ve Mayıs aylarında satılmayan banka mülklerinde meydana gelen bir artışın, bu haciz nedeniyle talebin zayıfladığının ve mevcut envanterin bir süre piyasada kalabileceğinin bir göstergesi olduğunu belirtti.

  Genel olarak, ABD konut piyasası çok az ilerleme kaydetti. Ev satışları yavaş yavaş tırmandı, ev fiyatları ve haciz geçici olarak bekletiliyor. Yüksek işsizlik ve su altı borçluları sorunları çözülene kadar konut piyasasındaki toparlanma yavaş bir süreç sürebilir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş