arsa satımı

Merhaba herkese, forumda yeniyim ve ilk kez bir foruma üye oldum. :) Sizlere sormak istediğim bir şey var. İstanbul Sarıyer'de deniz manzaralı yaklaşık 2 dönümlük bir arsanın satışı için ne dersiniz? Ben bu işte yeniyim ve karşıma böyle bir fırsat çıktı. Müşteri bulma ihtimali nedir ve arsa işlerinde hep tehditler falan olduğunu duyuyorum. Ne dersiniz, ne tavsiye edersiniz?
Şimdiden teşekkürler. :)

Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle satış için yetki belgesi almalısınız ki satış gerçekleştiğinde sizi aradan çıkarıp komisyonunuzu vermemeLik yapmasınlar. Yine tek yetkili hareket etmek size avantaj sağlar.

Diğer taraftan arsanın lejantı nedir? Turizm imarlı mı? Konut ya da karma imarlı mı? Terki var mı? Tapuda şerh var mı? Kaç ortak var tapuda? Üzerinde ipotek ya da haciz var mı? Emsali nedir? H maksimum nedir? Üzerine masıl bir bina yapılabilir? Bu binanın ticari getirisi ne olur? Bu ticari getiri bu mülkü ne kadara sattırabilir vs. vs diye gider bu. Bu konuları ve yetki belgesini halledip tek yetkili olarak hareket etmeden tehdit ya da diğer aşamalara gelemezsiniz, önce bunları halledin sonra diğer konuları düşünürsünüz.,

Sarıyerde ne tarafta? Burada bir çok yer kaçak yapı ve imar izni yok. Daha önce yapılmış Acarların ve bilimum önemli şahsiyetin villalarını yıktılar, imarsız araziye bir şey yapma şansı olmadığı için ticari değeri de düşük olur. Belediyeden sorun nedir ne değildir diye

Moderatör tarafından düzenlendi:
Arsa kime ait? Arsa sahipleri size satış yetkisi verecek mi? Siz bu işe nasıl dahil oldunuz? Akrabanızın ya da tanıdığınızın arazi mi? Arazinin ticari değeri nedir? Yetki belgesi ve komisyon sözleşmesi yapacak mısınız?

Yani o kadar çok soru ve parametre varki cevaplanması gereken?

Eğer bunlar sorun değilse verin sahibindene ilan müşteri bekleyin

tarik

Daimi Üye
Türkiyede her yıl 800 bin civarı tapu el değiştiriyor, alınıp satılıyor. Bir rant, çökme, haraç vs yoksa mafya tehdit olmaz. Sıkıntılı bir yerse, ihale falan filan söz konusuysa bu dedikleriniz olur yoksa malını satana kimse karışmaz

Son gönderiler