Bağdat Caddesinde Neler Oluyor?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında hodor tarafından paylaşıldı.

 1. hodor

  hodor Aktif Üye

  Buradaki inşaat kaosu sanıyorum 10 yıl daha sürecek, caddede dükkanlar kapanıyor, yeni binalardan dolayı mağaza sayısı artıyor, yaşayan profili de biraz değişiyor gibi, uzun vadede pek olumlu görünmüyor. Bu durum fiyatlara yansıyabilir, konut arzı arttı ama talebi aynı oranda arttı mı soru işareti.
   
 2. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Bağdat Caddesinde kaos hakim. Arz fazlası var, her yer şantiye görüntüsünde, eski nezih hali yok. Dükkan sayılarında artış var, yeni yapılan her binanın altı mağaza, dükkan arzı arttı ama talebi aynı şekilde artmadı. Caddenin profili biraz değişti, 2+1 daireyi 800 Bin TL lere almak mümkün, Sancaktepede fiyat avantajından dolayı konut alabilen müşteri acaba Bağdat Caddesini zorlar mıyım diye düşünüyor. Arz çok olursa fiyat ve satış hızı düşüyor. Bir süre daha bu şekilde devam eder, sonrasında düzelmeye başlar benim kanaatim.
   
 3. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Neler olmuyor ki ! @malkara lordu daha iyi bilir ama orada inşaat işleri ile uğraşan lokal firmalar fiyatlarda %25-30 lara yakın fiyat indirimine gittiler. Ukala tavırlarla yaptıkları fiyatlamalar kendilerine düzeltme hareketi olarak geri döndü :) Keser döner sap döner gün gelir hesap döner oldular :D
   
 4. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Akiş Gyo Genel Müdürü Gökşin Durusoy ;

  " Bağdat Caddesi üzerinde, Erenköy, Caddebostan ve Suadiye semtlerinde bulunan dört projemizde inşaat süreçleri devam ederken, projelerin önemli bir kısmını 2017 yılı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Ağırlıklı olarak perakende üniteler içeren Cadde projelerimiz, sektörün ihtiyaçlarına göre modern biçimde tasarlanarak Bağdat Caddesi’nin prestijine katkıda bulunacaktır. Bunun yanısıra sınırlı sayıdaki konut ve home-ofisler de satışa sunulacaktır. Cadde mağazacılığındaki ilk işbirliğimizi ise Uşaklıgil Apartmanı için Beymen’le gerçekleştirdik. Kira sözleşmesi imzalanan mağazanın 2017 yılında açılmasıyla birlikte, Bağdat Caddesindeki projelerimizden ilkini hayata geçirmiş olacağız. "

  şeklinde bir açıklaması vardı. Forumda Akiş Gyo'nun yukarıda bahsi geçen gayrimenkulleri ile ilgili değerleme raporlarına aşağıdaki linklerden ulaşılabilir ;

  http://www.gayrimenkulforumu.com/konu/akis-gyo-erenkoy-378-ada-25-parsel-degerleme-raporu.6788/
  http://www.gayrimenkulforumu.com/konu/akis-gyo-caddebostan-1435-ada-39-parsel-degerleme-raporu.6787/
  http://www.gayrimenkulforumu.com/ko...k-katli-magaza-projesi-degerleme-raporu.6786/
  http://www.gayrimenkulforumu.com/konu/akis-gyo-bostanci-315-ada-3-parsel-degerleme-raporu.6785/
   
 5. selimeren

  selimeren Yeni Üye

  Bağdat caddesi bir kaç yıldır sıkıntılı. Uzun zamandır şantiye halinde, toz, toprak, beton mikseri vs. vs.

  Sadece sakinleri değil müteahhitleri de öyle. Bağdat Caddesi bölgesinde iş yapan firmalar bağdat caddesindeki düşük kar marjından şikayetçi. Rekabetten dolayı müteahhit firmalar %85 hak sahiplerine kalacak şekilde anlaşma yapıyorlar, %15 ile hem inşaatı yapıyor, finanse ediyor, satıyor, hak sahiplerine konutlarını veriyor ve buradan da para kazanıyor. Bazı müteahhitler bu oranlardan dolayı işlerini Sancaktepe, Ümraniye gibi lokasyonlara kaydırmış durumda. Bir kaç tanesi birleşip 500 konut civarında proje yapıyorlar, 100 liralık malı 30 liraya mal edip 70 lira para kazanıyorlar. Caddede inşaat bir süre daha devam eder ama İstanbulda fiyat müşteriyi kategorize ediyor. Yani fiyatlar düştükçe farklı bir bağdat caddesi profili ile karşılaşılabilir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş