Daire seçimi, üsküdar, 55m2 vs 80m2 2+1

S. a., ben önce 55m2daireye bakmıştım bugün birtane daha daireye baktım. Bu 80m2 2+1 2.kat balkonlu, önceki 55m2 2+1 balkonsuz, ikisinin yaşları aynı. Ikiside aynı mahallede, hemen hemen aynı yerde, bu şimdiki, önceki baktığım binanın karşı sokağında. ikiside yeni alışverişmerkezine, belediyeye yakın. Sadece sorun şurada, 80m2 lik dairenin sokağında çok marketler var, çok kalabalık gibi, bu yüzdende yerlere çöpler atılmış sanki, balkon yani kalabalık sokağa doğru. Ama bina neredeyse düz bir yere yapılmış, yani uçurum falan yok. Önceki 55m2 lik dairenin binasının ön tarafı düz yola, arka tarafı uçuruma yapılmış, ama sağlam yer demekki 50 senelik bina olduğu için.

Ikinci durum, 80m2 lik dairenin bir tane odası, yani yatak odasının eskiden penceresi yokmuş, sonradan daire sahibi pencere çıkarmış, yani normalde karanlık oda ve içinde çamaşır makinası yeri var, yani uyurken gürültülü olur. ve o normalde karanlık oda olan yerin penceresinin yanında yüksekliği çok olmayan ve bu yüzden ışığı engellemeyen bir market deposu var, oraya emlakcı dedi, ilerde oranın yerine bir tane bina yapılırsa, bu oda karanlık olur diye.

ve 80m2 dairenin binası zaten 5 katına ulaşmış, 55m2 dairenin binası 3 veya 4 katlı. bilmiyorum hangisini almalıyım lütfen yadım edin.

Son gönderiler