Emlakçı şikayet

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Nova tarafından paylaşıldı.

1. Nova

Nova Yeni Üye

Merhaba. Geçen ay ev satın aldık. Şimdi bir emlakçı evimizin fotoğraflarını kullanarak aynı apartmandan farklı bir daireyi satmaya çalışıyor. Konu ile ilgili emlakçıyı kaç kez aradık. Satmaya çalıştığı ev henüz tamamlanmadığı için bizim evin fotoğraflarını kullandığını söyledi. Biz bu durumu istemiyoruz ve kaç kez kaldırmalarını rica etmemize rağmen kaldırmıyorlar. Tüketici hakem heyetine şikayet edebilir miyim? Eşimiz dostumuz arıyor siz bu evi satın almadınız mı hala satılıkmış diye. Hepsine dert anlatmaktan biz yorulduk.

2. Niko

Niko Yönetici

Uğraştığınıza değmez, bir şey çıkmayacaktır. Emlakçı işte :(

3. Komutan Logar

Komutan Logar Aktif Üye

İlan sahibinden.com da ise şikayet edebilirsiniz. Sahibimden bu konularda oldukça hassas, ilanı kaldırabilirler

4. Berat

Berat Aktif Üye

5. Tuco

Tuco Daimi Üye

6. Uzman

Uzman Üye

Ev eşyalı mı boş mu anlamadım? Yani sizin eşyalarınızın resimleriyle mi evi pazarlıyor? Ev boş ve birbirinin aynı ise nasıl anlıyor ki eşiniz dostunuz sizin ev olduğunu?

7. Nova

Nova Yeni Üye

Fotoğraflar eşyasız. Evler birbirinin aynısı da değil, iç dizayn dolaplar vs farklı yani. Çok arkadaşımız gördü çünkü ve evi de bize onlar bulmuştu. Sürekli ilan takip eden, ev alma sürecinde olan kişiler onlar da. Şimdi satılmaya çalışılan ev, bizim eski ev sahibinin diğer evi. Evi satın alırken mantolama borcunun ödenmediğini söyledi. İsterseniz siz ödeyin, isterseniz ben ödeyeyim 5 bin bana fazla verin demişti. Malesef o zamana kadarki güvenimizi kazandığından borcumuz bankaya olsun, sen öde madem dedik. Ev satıldıktan sonra da tahmin edeceğiniz üzere ben öyle bir şey demedim diyerek mantolamayı da bize yıktı. Buraya kadarki süreçlerde avukat yardımı vs de aldık tabi ki ama bir şey çıkmadı. Neyse bunlarla çok yıprandık zaten. Benim isteğim bu kadına hiçbir şekilde yardımımız dokunmasın. Çöp ev haline getirdiği evini satabiliyorsa o şekilde satsın. Bizim fotoğraflarımız kullanılmasın. Anladığım kadarıyla sahibinden.com yönetimi dışında başka bir şey yapamayacağım=)

8. erdal

erdal Yeni Üye

Maalesef bu tip işlerde her şeyi yazılı yapmak ve ödemelerin de banka üzerinden geçmesini sağlamak şart. Diğer türlü söz uçuyor, kişinin tıyneti de bu işlere müsaitse suistimal kaçınılmaz oluyor. Aynı şekilde bu tip işlerde hiç bir şekilde açığa kapora göndermemek önemli. Emlakçı, galerici, komisyoncu vs ile çalışıyorsanız bu işlere extra dikkat etmek şart.

9. Nova

Nova Yeni Üye

Evet bu durumu kötü bir şekilde tecrübe ettik neyse kaybımız çok değil diye teselli ediyoruz kendimizi=) benim şuan derdim emlakçının bizim evin fotoğraflarını kullanmaması ama ona da bir şey yapamıyorum

10. malkara lordu

malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

aynı daire tipinden 150 adet olan bir projede oturan ne yapsın tüm ilanlar evinin aynısı :) çok takılmayın özel hayatı ihlal yok ise. ilanı şikayet butonu var oradan bir sonuç çıkar yada emlak ofisini şikayet edebilirsiniz. eşiniz dostunuz çok sık ev mi arıyor nasıl görüyorlar o ilanı ? orasını anlamadım. emlak ofisini sosyal medyada ifşa edin buda bir etki yaratabilir

11. semradoğan

semradoğan Yeni Üye

Taksicilere karşılık uber çıktı insanların bir alternatifi oldu, bu emlakçılara karşı da bir uber çıksa millet rahatlasa.

12. kadife

kadife Yeni Üye

Bir mesleğin hiç mi seveni olmaz kardeşim ya??

13. SEMİHY

SEMİHY Yeni Üye

Bir dönem sonra bu işler sertifika ve kurallara bağlanacak, canı isteyen emlakçı olamayacak, kurallar ve şartlar daha katı olacak, kimse kafasına göre iş yapamayacak.

14. yaltırak

yaltırak Yeni Üye

Zaten ancak o zaman düzelir bu işler bu tipler.

15. malkara lordu

malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

kesinlikle spk benzeri bir lisans ile kontrol altına alınıp kalifiyeleşmesi gereken bir konu

16. NataliaK

NataliaK Yeni Üye

Nedir son durum gelişme var mı?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş