Emlakçı şikayet

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Nova tarafından paylaşıldı.

 1. Nova

  Nova Yeni Üye

  Merhaba. Geçen ay ev satın aldık. Şimdi bir emlakçı evimizin fotoğraflarını kullanarak aynı apartmandan farklı bir daireyi satmaya çalışıyor. Konu ile ilgili emlakçıyı kaç kez aradık. Satmaya çalıştığı ev henüz tamamlanmadığı için bizim evin fotoğraflarını kullandığını söyledi. Biz bu durumu istemiyoruz ve kaç kez kaldırmalarını rica etmemize rağmen kaldırmıyorlar. Tüketici hakem heyetine şikayet edebilir miyim? Eşimiz dostumuz arıyor siz bu evi satın almadınız mı hala satılıkmış diye. Hepsine dert anlatmaktan biz yorulduk.
   
 2. Niko

  Niko Yönetici

  Uğraştığınıza değmez, bir şey çıkmayacaktır. Emlakçı işte :(
   
 3. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  İlan sahibinden.com da ise şikayet edebilirsiniz. Sahibimden bu konularda oldukça hassas, ilanı kaldırabilirler
   
 4. Berat

  Berat Aktif Üye

 5. Tuco

  Tuco Daimi Üye

 6. Uzman

  Uzman Üye

  Ev eşyalı mı boş mu anlamadım? Yani sizin eşyalarınızın resimleriyle mi evi pazarlıyor? Ev boş ve birbirinin aynı ise nasıl anlıyor ki eşiniz dostunuz sizin ev olduğunu?
   
 7. Nova

  Nova Yeni Üye

  Fotoğraflar eşyasız. Evler birbirinin aynısı da değil, iç dizayn dolaplar vs farklı yani. Çok arkadaşımız gördü çünkü ve evi de bize onlar bulmuştu. Sürekli ilan takip eden, ev alma sürecinde olan kişiler onlar da. Şimdi satılmaya çalışılan ev, bizim eski ev sahibinin diğer evi. Evi satın alırken mantolama borcunun ödenmediğini söyledi. İsterseniz siz ödeyin, isterseniz ben ödeyeyim 5 bin bana fazla verin demişti. Malesef o zamana kadarki güvenimizi kazandığından borcumuz bankaya olsun, sen öde madem dedik. Ev satıldıktan sonra da tahmin edeceğiniz üzere ben öyle bir şey demedim diyerek mantolamayı da bize yıktı. Buraya kadarki süreçlerde avukat yardımı vs de aldık tabi ki ama bir şey çıkmadı. Neyse bunlarla çok yıprandık zaten. Benim isteğim bu kadına hiçbir şekilde yardımımız dokunmasın. Çöp ev haline getirdiği evini satabiliyorsa o şekilde satsın. Bizim fotoğraflarımız kullanılmasın. Anladığım kadarıyla sahibinden.com yönetimi dışında başka bir şey yapamayacağım=)
   
 8. erdal

  erdal Yeni Üye

  Maalesef bu tip işlerde her şeyi yazılı yapmak ve ödemelerin de banka üzerinden geçmesini sağlamak şart. Diğer türlü söz uçuyor, kişinin tıyneti de bu işlere müsaitse suistimal kaçınılmaz oluyor. Aynı şekilde bu tip işlerde hiç bir şekilde açığa kapora göndermemek önemli. Emlakçı, galerici, komisyoncu vs ile çalışıyorsanız bu işlere extra dikkat etmek şart.
   
 9. Nova

  Nova Yeni Üye

  Evet bu durumu kötü bir şekilde tecrübe ettik neyse kaybımız çok değil diye teselli ediyoruz kendimizi=) benim şuan derdim emlakçının bizim evin fotoğraflarını kullanmaması ama ona da bir şey yapamıyorum
   
 10. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  aynı daire tipinden 150 adet olan bir projede oturan ne yapsın tüm ilanlar evinin aynısı :) çok takılmayın özel hayatı ihlal yok ise. ilanı şikayet butonu var oradan bir sonuç çıkar yada emlak ofisini şikayet edebilirsiniz. eşiniz dostunuz çok sık ev mi arıyor nasıl görüyorlar o ilanı ? orasını anlamadım. emlak ofisini sosyal medyada ifşa edin buda bir etki yaratabilir
   
 11. semradoğan

  semradoğan Yeni Üye

  Taksicilere karşılık uber çıktı insanların bir alternatifi oldu, bu emlakçılara karşı da bir uber çıksa millet rahatlasa.
   
 12. kadife

  kadife Yeni Üye

  Bir mesleğin hiç mi seveni olmaz kardeşim ya??
   
 13. SEMİHY

  SEMİHY Yeni Üye

  Bir dönem sonra bu işler sertifika ve kurallara bağlanacak, canı isteyen emlakçı olamayacak, kurallar ve şartlar daha katı olacak, kimse kafasına göre iş yapamayacak.
   
 14. yaltırak

  yaltırak Yeni Üye

  Zaten ancak o zaman düzelir bu işler bu tipler.
   
 15. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  kesinlikle spk benzeri bir lisans ile kontrol altına alınıp kalifiyeleşmesi gereken bir konu
   
 16. NataliaK

  NataliaK Yeni Üye

  Nedir son durum gelişme var mı?
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş