Esta Construction

Konu, 'Gayrimenkul Sektöründeki Firmalar' kısmında malkara lordu tarafından paylaşıldı.

 1. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Esta Construction, Türkiye’de 1 milyar dolarlık 5 yeni proje hazırlığında. Şirket projeleri ilk kez Mipim 2017’de görücüye çıkardı…  ESTA Construction, Türkiye’deki yatırımlarına start verdi. 1 milyar dolarlık 5 yeni proje hazırlığında olan şirket projelerin duyurusunu ilk kez Mipim 2017’de yaptı.


  Şirket ESTA Beyoğlu, ESTA Acıbadem, ESTA Basın Ekspres, ESTA Bahçelievler ve ESTA Amos Living projeleri ile 1 milyar dolarlık yatırıma imza atacak.  [​IMG]  Esta Beyoğlu projesi konut ve ticari alanlardan oluşuyor. Esta Beyoğlu projesi 41 bin metrekare alan üzerinde yükselecek.


  Esta Acıbadem projesi, Toki ve Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa edilecek. Proje 32 bin metrekare alan üzerinde hayat bulacak.


  Esta Basın Ekspres projesi 28 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor. Karma konseptte tasarlanan projede konut ve ofisler yer alıyor.  [​IMG]


  Esta Bahçelievler projesi 30 dönüme yakın inşaat alanına sahip. Esta Bahçelievler projesinde konut ve ticari alanlar bulunuyor.  [​IMG]  ESTA Amos Living Marmaris’te yer alıyor. Proje doğa dostu ve çevreci özellikleri ile öne çıkıyor.

  Şirket kurucusu Bahattin Demirbilek, Türkiye’nin emlakta dünyanın parlayan yıldızı konumunda olduğunu ve büyümesini sürdüreceğini söyledi.


  Demirbilek, “Dünyanın çeşitli ülkelerinde projeler geliştirdiğimizden Türkiye’ye olan ilgiyi net bir şekilde görebiliyoruz.

  Gayrimenkul sektöründeki fiyatları incelediğimiz zaman ortaya şöyle bir tablo çıkıyor; orta sınıf projelerindeki fiyatlar yakın coğrafyamızda metrekaresi 5 bin dolar civarındayken, İstanbul’da ise 2 bin 500-3 bin dolar aralığında. Bu anlamda İstanbul’da oyun daha yeni başlıyor diyebiliriz. Yatırımcı her daim akıllı hareket eder ve bu nedenle parasını hem kazanç hem de konfora yatırmak ister. İstanbul da yatırımcısına hem konforu hem de kazancı sağlıyor. Bu da yatırımcının gözünden kaçmayacak bir fırsat demek” diye sözlerini tamamladı.
  Gözat: Esta’dan 1 Milyar Dolarlık 5 Yeni Proje - http://hbr.tk/ZEx1j1
   
 2. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  İlk 5 firmadan biri olmak istiyorlar büyüklük anlamında. İddialı hedefleri var, umarım başarılı olurlar.
   
 3. ArGe

  ArGe Aktif Üye

  Satış ekibi kuruldu mu ? Yönlendirme yapacagim kişiler var, bilgisi olan var mi?
   
 4. ArGe

  ArGe Aktif Üye

  Tskler Admin Bey :)
   
 5. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

 6. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Rusya'da 250 milyon euroluk dev ihaleyi Türk firması aldı
  Rusya'nın Türk müteahhitlik sektörünün önündeki yasakları kaldırması ile Türk müteahhitler Rusya'da ardı ardına aldıkları dev projeler ile yeniden kendilerinden söz ettirmeye başladılar. Son olarak Türk inşaat firması Esta Construction yapımı yaklaşık 250 milyon euroyu geçecek olan Alman devi Mercedes'in Rusya fabrikasının yapım ihalesini aldı.


  http://www.milliyet.com.tr/rusya-da-250-milyon-euroluk-dev-ekonomi-2472218/
   
 7. ökelik

  ökelik Yeni Üye

  Bu arkadaşlar 4 proje ile çıkmayacaklar mıydı bir kaç ay önce? Sesleri solukları çıkmıyor bilen var mı ne durumdalar?
   
 8. Saim

  Saim Yeni Üye

  Bu tip gruplar inşaat işine girdiklerinde hep bir iddia ile girerler, ilk beş'e gireceğiz, ilk üç'e gireceğiz gibi. Ama işin içine girdiklerinde yapmanın konuşmak kadar kolay olmadığını görüyorlar.
   
 9. DilekI

  DilekI Yeni Üye

  for example ÖZAK GYO, ilk üçe gireceğiz diye Akbalık her yerde röportaj veriyordu, gördük ilk üçü :)
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 10. HAKVERDİY

  HAKVERDİY Yeni Üye

  Reklam bütçesi ile reklam ajanslarını bir birine kırdırdılar, şimdi herkes kendilerine tepkili,bu reklamcılarda fil kini vardır, sektör affetmez bunu unutmayın.
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 11. GüldemH

  GüldemH Yeni Üye

  İnanlar her yerde malın ucuzunu biz alırız, en iyi hizmeti en iyi fiyata biz alırız diye övünürdü. Tekliflerin % 40 altına iş yaptırmaya çalışırlardı, yaptırırlardı da. Ama herkes onların bu huyunu bildiği için % 40 yüksek teklif verirlerdi, gelen tekliflerden gerekli iskontolar yapılınca herkes mutlu olurdu :) Esta'da bu tip tekliflere alışsın o zaman.
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 12. SirliB

  SirliB Yeni Üye

  Proje başlamadan 4 proje müdürü değiştirip yine de memnun olmayan bir anlayışları vardır kendilerinin (Özak), İK konusunda etik olmayan davranışları nedeniyle Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Çelik sağlam dalmıştı bir ara bunlara.

  https://www.sabah.com.tr/iste-insan/2014/11/16/ahlaksiz-teklif-cileden-cikardi

  Ahlaksız teklif çileden çıkardı
  Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Çelik, "Kalifiye elemanlarımızı yüksek maaş teklifleriyle elimizden alıyorlar. Bu resmen hırsızlıktır, ahlaksızlıktır" dedi

  [​IMG]
  Emlak sektöründeki ezeli rekabet pek çok şirketin yetişmiş elemanını elinde tutmasını da zorlaştırıyor. Durum böyle olunca kalifiye elemanın aklını yüksek ücret ve üst düzey pozisyon teklifleriyle çelen şirketler rakip firmaları da çileden çıkarıyor. Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Çelik, "New York'ta çalışmıyoruz. Vahşi kapitalizmin birbirini parçaladığı topraklar değil bu topraklar. 20 kişilik departmandaki 20 kişiye birden iş teklifi geçmek ahlaksızlıktır. Aklında iş değiştirme olmayan elemanımı yüksek maaş ve unvan teklifiyle elimden almak da hırsızlıktır" diye konuştu.

  Kapının önüne koyuyorlar
  Profesyonel yaşamda iş değiştirmenin çok normal olduğunu ancak son dönemde bazı firmaların bu işi çirkinleştirdiğini kaydeden Çelik, "Bir de bu marifetmiş gibi çıkıp anlatıyorlar. Çingene kendi marifetini söylerken yediği haltı da itiraf edermiş. İnsanlar vicdanlarıyla cüzdanları arasında bırakılıyor" dedi. Böylesine agresif, düzensiz ve hesapsız işe alımların hüsranla sonuçlandığını vurgulayan Çelik, "Kalifikasyonu yeterli olmayan insanları üst düzey pozisyonlara getiriyorlar. Bizde proje yönetmeni olan kişiyi genel müdür olarak transfer ediyorlar. Bu insanlar o görevlerde başarısız olunca üzerinden 3 ay geçtiğinde kapının önüne koyuyorlar" şeklinde konuştu. Bu işin bir üslubu olduğunu dile getiren Çelik şöyle konuştu: "Eleman arıyorsan İK mecralarına ilan verirsin. İlgilenen bu ilana başvurur. Bu şekilde nitelikli eleman ihtiyacını karşılarsın. Ben inanmıyorum kalifiye eleman bulamıyorum bahanelerine. Personel çalarak bu iş yapılmaz."
   
  ArGe bunu beğendi.
 13. ADEM

  ADEM Yeni Üye

  Yürü be Mahmut kim tutar seni..
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 14. FiruzA

  FiruzA Yeni Üye

 15. NEZİHA

  NEZİHA Yeni Üye

 16. OktayM

  OktayM Yeni Üye

  Esta ve Bahattin Demirbilek yakında çok konuşulacak sektörde. Buraya yazıyorum.
   
 17. vacid

  vacid Yeni Üye

  [​IMG]

  Son osmanlı..
   
  seçilalımlı, AndaçM, AlaS ve 7 kişi daha bunu beğendi.
 18. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  sende açlık sınırında maaş verme böyle dertlerin olmasın :) eskiden sinpaşta çalışmak yada çalışmış olmak ayrıcalık idi şu an zannetmiyorum. marka değerini koruyamadıklarını düşünüyorum. yinede ağanın eli tutulmaz :)
   
 19. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  bir girebilseler konuşulacak ama du bakalım :)
   
 20. BAQHELE

  BAQHELE Yeni Üye

  Esta avrupa yakasındaki satış ofisini kapatmış veya kapatıyor bilgisi olan var mı ?
   
  TOMMİKS, BAHTİYARÇ, belik ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 21. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  zorlu daki ofislerini taşıyacaklar diye duymuştum. ama satış ofisleri açık bildiğim kadarı ile
   
  EthemC, selimsayar, MELTEME ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 22. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Sinpaşın maaşları kötü değildir sektöre göre, haksızlık etmeyelim
   
  ÖCALG, GÜLBENP, HalukR ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 23. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Zorludaki ofisleri zaten 100 m2 civarında, iletişim Ofisi olarak tutacaklar sanırım, tüm ekibi Acıbadem e konumlandırıyorlar
   
  AYDINK, KORAYK, RÜSTEMK ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 24. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Primi yıllık ve kotalı veriyordu yanılmıyorsam , kendi segmentine göre bakıldığında yıllık kazançta GM ve GMY altının hadi satış koordinatörünüde dahil edeyim , pek kazançlı olmadığı görünüyor. Tabi kendi içindeki şirketlerin yapıları değişik olduğundan farklı projelerdeki kişiler aynı ünvanda ama farklı kazançlarda çalışabiliyor. Biraz uzak kaldık tabi yanılıyorda olabilirim :)
   
 25. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Sektörde Ağaoğlu 1453 projesinde 25 kişilik satış ekibine hak ettikleri primlerini ödemedi, 19 tanesi ile mahkemelik oldular. Bu proje başarılı bir satış dönemi geçirdi ve gece 02:00 larda satış ofisinde satış yapılıyordu. Prim sözü verip de ödemeyen 100 tane firma sayarım. Bir sıfırdan büyüktür, Sinpaş az verir haksızlık eder, yöneticileri keyfi ve adaletsiz davranır, mobbingin sözlükteki karşılığıdır, satıcının hakkını gasp eder, kendine yontar ama iyi kötü bir para verirler. Zaten adaletli olsalar kimse sinpaştan ayrılıp başka yerde çalışmak istemez.
   
  MÜGEÇ, CUMAB, bayrı ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 26. azizi

  azizi Üye

  Acıbademde ön satış yapıyorlar ama ekip kan ağlıyor, neden acaba?
   
 27. KUTSALÖ

  KUTSALÖ Yeni Üye

  Satış ekiplerinin ağlamadığını ve mutlu olduğunu hiç gördün mü?
   
  ayyaruk, ŞEHMUZÖ, ayata ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 28. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  birden fazla nedeni olabilir , firmanın büyüklük algısına oran ile üst kadronun yönetimsel eksikliklerinden kaynaklı hayal kırıklıkları yaşıyor olabilirler. esta satış ekibinde yıldız oyuncular ile değilde junior oyuncular ile yola çıkmalıydı diye düşünüyorum yada işin ehli bir danışman firmaya bu işi vermeliydiler İDEAA - AREMAS - OPTİMA vs gibi. daha sağlıklı olacağı kesindi.
   
  LEYLAT, URALY, sürsoy ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 29. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  2000 yıl önce Epiktetus "Bir insanın bildiğiniz sandığı şeyi öğrenmesi imkansızdır" demiş. Bizim sektörün temel sorunu her işin en doğrusunu kendilerinin bildiğini sanması. Dünyanın en zeki çocukları olduğunu düşünenlerin hayal kırıklıkları daha büyük oluyor maalesef.
   
  KAMİLB, BahadırZ, SanerA ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 30. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Bunun bir bütün olarak değerlendirilmesini daha doğru. satış içinde duygusallık , ego , özgüven ve para hırsı barındıran bir iş. sektörde genelde referans yada davet ile firma değiştirildiğinden kendisini işe alan yada bulunduğu şirkete davet eden yöneticin söylediği herdaim satışçının gözünde 1. sıradadır ve tersi çıkan durumlarda mutsuzluk kaçınılmazdır. hala prim sistemi belli olmayan toplantı masalarında iyi prim vereceğiz diye geçiştirilen firmalar var birde bu arkadaşlar çalışırken kendinden tecrübesizleri kendisinden yukarı bir pozisyonda işe alan bazı ik lar var oda tuzu biberi oluyor yoksa herşeyin net olduğu firmalarda bir mutsuzluk olacağını zannetmem. tabi yöneticilere sorsan politik cevaplar ile geçiştirmeye çalışacaklar bu durumu ama kendi konfor alanlarına konu geldiğinde emin olun onlarda mutsuz davranacaklar konu satış ekibine özel değil firmalarımızın kurumsallaşamamasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
   
  KEZBANO, müdebber, öztürk ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 31. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Prim Sistemi gerçekten sektörün kanayan yarası. Hem satıcı tarafında hem geliştirici tarafında netleştirilmesi gerekiyor. Piyango gibi prim sistemleri artık hayal. Makul ve mantıklı sistemler kurgulanmalı. Bence olması gereken personelin maaşı kadar da prim alması ve bunun mutlak suretle kontrata bağlanması önemli.
   
 32. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Prim sistemi hep personel bazli kurgulaniyor. Satis müdürunun ve üstünün bir eli yağda bir eli balda olduğu firmalar mevcut.sadece ödeme planına onay imzası atarak tüm ekibin emeğinden bir ton para kazananlar var. Onların performansını nasıl olcuyorlar anlamıyorum. Satışın başında satışa girmeyen bir görev tanımı ben bilmiyorum var ise öğrenmek isterim. Tarafıma cv gönderen arkadaşların birinci kurali ben bilmem nerede müdürüm satışa girmem ona göre falan türü söylemler. Biz öyle bir firma bulamadık. E biz kalkip gelelim size bu kadar ciftlik gibiyse
   
  SUATC, ŞEYDAĞG, bozbağ ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 33. okergin

  okergin Yeni Üye

  Güvenli liman bu sene prim ödemiş mi sormak lazım??
   
  nogay, NESLIHANO, UMUTH ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 34. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  pirim yerine kart ve ünvan dağıtıp mevlüt okutmuşlar :) hayır duasına oynamışlar :) Bu arada liman artık güvenli değil. gemiler yandı limanda tutuşmak üzere.
   
  Son düzenleme: 30 Nisan 2018
  taşkınerdal, rast, somel ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 35. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  An itibari ile neredeyse tüm satış ekiplerini işten çıkaran bir türlü lansmana çıkmayan firma
   
  YIKILMAZG, ZEYNELC, ARZUE ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 36. HOUSE LANNISTER

  HOUSE LANNISTER Daimi Üye

  Önemli olan büyük ve iyi görünmek değil gerçekten büyük ve iyi olmaktır.
  Beethoven

  Şöyle büyük firmayız, böyle büyük firmayız, dünyada bilmem kaçıncı sıradayız demekle oluyor muymuş? OLMUYORMUŞ.
  İşin profesyonellerini dinlemeyip kendi bildiğini okumakla oluyor muymuş? OLMUYORMUŞ.
  Gösteriş ve şaşa sonsuz ego ile oluyor muymuş? OLMUYORMUŞ.

  Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

  Yönetim kurulunun 2 kişi olduğu, GM'ünün şirket yönetimi, bilanço, nakit akışı gibi kavramlardan bir haber olduğu oluşum ( şirket diyemiyorum sadece unvan olarak şirket)

  İşletme bölümlerinde bir şirket nasıl yönetilemez e örnek case.

  Mayıs ayından itibaren 100 den fazla personelini işten çıkartan, geri çağırıp 15 gün sonra tekrar işten çıkartan, küçülüyoruz bahanesiyle insanları işsiz bırakıp utanmadan yeni yıl partileri vererek magazin dünyasını kullanarak lansman yapıp sosyal medyada duyuran oluşum.
   
  esramurrja, GülfemA, AdaletT ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 37. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi  Kendileri farklı düşünüyor sanıyorum..


  upload_2018-12-27_14-50-41.png
   
 38. günkutan

  günkutan Yeni Üye

  Ya sektörle ilgili hiç bir şeyin farkında değiller, ya da hiç kimse umurlarında değil
   
 39. AREKE

  AREKE Yeni Üye

  Ya da her ikisi birden :)
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş