Ev Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında bahattinbiberci tarafından paylaşıldı.

1. bahattinbiberci

bahattinbiberci Yeni Üye

Yatırım için alıyorsanız farklı, yaşamak için alıyorsanız farklı kriterlere dikkat edilmeli. Beklentilerinize göre değerlendirmek oturlamayacağınız ev için gereksiz olabilecek bahçe, çatı gibi teferruatların yarın size masraf çıkaracağını bilin. Kiracı bunlarla sizin ilgilendiğiniz gibi ilgilenmez.

2. barkley

barkley Yeni Üye

Toplam satın alma maliyetine dikkat edin. Aylı 2000 Tl taksitle diye mezar vade ev alırsanız 300 lük ev size 700 e gelebilir.

3. deligönül

deligönül Yeni Üye

Evin yada projenin size hitap edip etmediğine bakın. Seküler bir aile yapınız varsa bir anda ıraklıların, afganlarla komşu bulabilirsiniz kendinizi.

4. cemboduroğlu

cemboduroğlu Yeni Üye

Ses yalıtımı önemli, Ataköyde evlerin ses yalıtımı sıfır, komşular komşu gibi değil ailenizden biri gibi sanki, tuvalet alışkanlıkları dahil herşeyi biliyorsunuz. Bir de semt önemli, ev geçici ama semt kalıcıdır, evin değerini semt belirler, yalıtımı zayıf olsada.

5. fikret

fikret Yeni Üye

Lokasyon, ulaşım, toplu taşıma, semt, fiyat, ev. Bu kriterlere dikkat edin pişman olmazsınız.

6. hodor

hodor Aktif Üye

Firmadan alıyorsanız güvenilir mi, projeyi tamamlayabilir mi, taahhüt ettiği gibi teslim edebilir mi? Daha önce yaptığı işler neler bunlara bakılmalı. Evin üzerinde ipotek var mı? Başkasına satılma ihtimali var mı? Projede bankalar kredi kullandırıyor mu önemli? Aidat belli mi? Tapu'dan önce masraflar dışında ödeme yapılmamalı, tüm ödemeler banka kanalı üzerinden geçmeli, elden ödeme yada açığa ödeme gönderilmemeli, kapora veriliyorsa bu yazılı olmalı, karşılıklı imza atılmalı. Tapuda para dışında bloke çek ile işlem yapılmalı. Aldığını projenin ruhsatı var mı? Ruhsatı olmayan konutların satışı yasaya aykırı.

7. malkara lordu

malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

olaya yaşam kalitesi olarak bakmak 1. kural olmalı para kazanmak 2. kural . sosyo ekonomik olarak kişiye uygun olmalı unutmayın şehirlerin ve ilçelerin hafızaları ve kültürleri vardır. örneğin izmirli biri istanbul dan ne derce keyif alır yada sultanbeyli de tekel bayii dahi olmaması size ne düşündürür? mesela kendimden örnek vereyim bir Tekirdağlı olarak pendik üst kaynarcaya taşındım hayatımın en mutsuz günlerini yaşıyorum çünkü bir şekilde kültürel olarak bana hitap etmiyor öyle ki giydiğin kıyafetten yaptığın işe içtiğin sigara yada içkiye kadar enteresan bir mahalle baskısı var gibi hissediyorsun. bunun bir tarifi yok. evet barınma bir ihtiyaç ama kaliteli yada size uygun yaşam biçimini siz seçebilirsiniz. olayın ticari kısmı beni ilgilendirmez ben para kazanmak için hayatımdan harcadığım zamanı nasıl keyifli kullanabilirim diye bakanlardanım. :) Trakya insanı biraz gevşektir

Admin bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş