Eyg Grup

Konu, 'Firmalar' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

1. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Sektörün duayeni Ömer Faruk Çelik'in şirketi. 25 Yıl Sinpaş deneyiminden sonra bu şirketi kurdu kendileri. Evdekifirsat.com markası bu gruba ait. Şirket Pazarlama ve Satış konusunda haklı bir üne sahip. Evvel İstanbul ve Adım İstanbul Projelerinin % 25 ortağı ve bu projelerin satış operasyonunu yürütüyorlar. Evdekifirsat.com ile de konut üreten şirketlerin çözüm ortağı olma gibi bir hedefleri var.

malkara lordu bunu beğendi.
  2. Niko

Niko Yönetici

Evdekifirsat.com ile birlikte Kentsel Hizmetler şirketi ile site yönetim ve ikinci el hizmetleri verir. Merkezi Çekmeköy Central Work iş merkezindedir.

3. malkara lordu

malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

2. el hizmetleri birimi evdekifırsat.com a kanalize olmak adına operasyon olarak sona ermiş olup satılık üründe 2. elde vadeli ödeme planı ile tekrardan hayata geçecektir .
    coming soon :)

4. yazan bayan

yazan bayan Aktif Üye

Gayrimenkul sektörüne yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan Real Estate Stars ödüllerinde EYG, En Çok Konut Satan Şirketler (Adet bazında / 2015) 7. olurken, En Çok Konut Satan Şirketler (Ciro bazında /2015) 6. olmayı başardı. Sektöre farklı bir soluk getiren yeni bir oluşum için takdir edilecek bir başarı. ( 2015 yılındaki ciroda hatırı sayılır bir payımın olması da ayrı bir keyif tabi :) Dilerim böyle devam etsinler )

5. yazan bayan

yazan bayan Aktif Üye

Sky Bahçeşehir ve Lokum Evler, kampanyasına ve satışına başladıkları yeni projeleri.

http://www.evdekifirsat.com/tr/projeler linkini tıklayarak satışı devam eden tüm projelerine göz atabilirsiniz.

6. malkara lordu

aslına bakarsak Real Estate Stars ödüllerini nasıl verdiklerinide merak etmiyo değilim. sonuçta eyg firması x bir firmadan konutu satın aldığında x firma istatistiklere sattım olarak giriyor sonra eyg tekrar satıyor eyg de adet ve ciro bazında sattı olarak hesaplanıyor. yani burada aynı üniteyi 2 farklı firmada sattı olarak yazmamak mükerrer kayıt oluşmaması adına bu ödülü veren kurum nasıl bir araştırma yapıyor acaba.

7. Niko

Niko Yönetici

Bu tip ödüller biraz sırayla verilen ödüllerdir. Bu sene biz aldık, seneye siz alırsınız gibi. Bir dönem kalite ödülleri bu şekilde sırayla verilirdi. Buna benzer bir durum olabilir. Gerekirse özel katagori açtırılır yarışmada olmayan. Yani projeler hep dikey konsepttir, yani yüksek katlıdır, sen kategori açtırırsın yatay konseptli konut projesi diye. Zaten senden başka katılımcısı yoktur bu kategorinin doğal olarak sen ödül alırsın. Tamamen kulis ve hatırlı gönüllü işlerdir.

osiris666 bunu beğendi.
  8. Google

Google Üye

Güvenli liman...yersen

Admin bunu beğendi.
  9. Niko

Niko Yönetici

Sadece Cüneyid için güvenli liman..

10. Komutan Logar

Komutan Logar Aktif Üye

Balta Limanı

malkara lordu, yazan bayan ve Admin bunu beğendi.
  11. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

12. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

:)

13. yazan bayan

yazan bayan Aktif Üye

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları yer. Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyeceğine 'suyun akışı' karar verir... -PLATON

malkara lordu ve ArGe bunu beğendi.
  14. malkara lordu

suyun akışına GM karar veriyo yalnız :)) @yazan bayan

15. malkara lordu

16. Niko

Niko Yönetici

yazan bayan, osiris666 ve ArGe bunu beğendi.
  17. ArGe

ArGe Aktif Üye

Selçuklu Vadi mi stoklarına girdi ???

18. yazan bayan

yazan bayan Aktif Üye

Lokum evler tekrar Dky' ye geçti, diğer ofislerin de akıbeti ortada.. Bakalım nasıl yapacaklar?

ArGe bunu beğendi.
  19. Niko

Niko Yönetici

Çalışanını memnun edemeyen şirketler müşterisini de memnun edemez

yazan bayan bunu beğendi.
  20. ArGe

ArGe Aktif Üye

Çalışanlardan birine dedim ki kötüye gidiyorsunuz, piyasada adınız çıktı. Ekip kalmadı vs vs ...
    Aaaa olur mu geçen seneden daha iyiyiz düzlüğe çıkıyoruz sürekli proje alacağız bıdı bıdı bıdı....
    Algı yönetimine önce ekipten başlamışlar:)

yazan bayan bunu beğendi.
  21. malkara lordu

kalifiye bir ekip kalmadığı doğrudur. üst düzeyler sahaya inmiş benim duyduğum. bakalım göreceğiz. :)

ArGe ve yazan bayan bunu beğendi.
  22. osiris666

osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

@malkara lordu daha iyi bilir ama bu dairenin 15 gün önceye kadar ki fiyatı 1.200.000 tl idi. Bir yılı aşkın portföyde olup satılmadığını düşünüp paranın zaman maliyetini hesap etmeden alış fiyatlarına belki de daha altına satmaya razı durumdalar şu an.
    IMG_6998.JPG
    Çekmeköyde Kendilerinin yapacakları 350 konutluk projeye ve kuzguncuğa taşıyacakları merkez ofise para lazım sanırım

23. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Koyun pazarının olduğu yere proje yapacaklar. İş modellerinin patladığının farkındalar, tekrar proje geliştirmeye döndüler, oldukça küçülüyorlar. Stratejik olarak küçülme kararı almışlar, yine de ayrılan herkese sitem ediyorlar.

24. malkara lordu

güvenli liman - sana yatırım yaptım - bak piyasa kötü- bazı firmalar maaş ödeyemiyor- sistem harika- böyle satış sonrası kimde var - millet gm ve gmy yi dürbün ile arıyor- biz bize kötü davranan yöneticiler gibi size davranmıyoruz - gidenler tutunamadı - bak biz 10 yıldır aynı yerdeyiz - şu kişide iyidir ama hep şirket değiştiriyor neden vs vs vs vs vs vs vs vs sv :)) @Admin @osiris666

osiris666, ArGe, Admin ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  25. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Bunu geniş bir zamanda yorumlayacağım :)

Google, yazan bayan, ArGe ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  26. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Öncelikle sizlere psikolojide yer alan savunma mekanizmalarından birini anlatacağım. Hani vardı ya bastırma, yansıtma, mantığa bürüme, ödünleme vs. vs. Sonra da malkara lordunun yazdığı söylemlere yorumlarımı yazacağım.

Yazı uzun gibi görünüyor ama okurken bir çoğumuzun tanıdığı ve birlikte çalışma şerefine nail olduğu o mükemmel insanı (uzun olan) düşünürseniz okuması çok kolay gelecek emin olun. Yazı Psikolog Filiz Yılmaz'ın yazısı, ben biraz kısalttım sadece.

"Yansıtma"

Yansıtma, psikopatolojide paranoya ile birlikte anılan bir savunma mekanizmasıdır. Bir tür davranış bozukluğu ve ruhsal rahatsızlıktır.

Bireyin kendine ait kusur ve yanlışlarını karşısındakine mal edip, kendini karşısındakinde yansıtmasıdır. Rahatsızlık, “yansıtma” adını zaten bu özellikten alır.

Kişi makbul olmayan kendine ait özellikleri ve davranışları, direk karşısındaki kişiye yansıtıp, bunlar sanki karşısındaki kişinin özellikleri ve davranışları imiş gibi, ona yükler, onu yanlışlar. Bir anlamda da bu, kişinin ayna karşısında kendine söyleyeceklerini başkalarına söylemesi gibidir. Başkalarına ayna tutmak üzere biri bir şeyler söylerken fark edersiniz ki, eleştirdiği o şeyleri tam da o anda bile bizzat kendisi yapmaktadır. Ve yine asıl kendi yapmakta olduğu bazı makbul olmayan davranışları, sanki siz yapmışsınız gibi, size mal edip, sizi eleştirmesiyle de son derece belirgindir.

Genellikle kişilik zaafiyetinden ve aşağılık kompleksi ile paranoyanın da eşlik ettiği ego kaygısından kaynaklanır. Kişi, kendinde birtakım eksiklikler olduğu için, bunu ödünleme yoluna giderek, kendini bir havalarda ya da ayrıcalıklı ve üstün görme ve gösterme halleri geliştirir. Kibir gibi mesela. Çünkü önemsenme ihtiyacındadır ve o kendini fazlaca önemsediğinde, ya da kendini önemli gösterdiğinde, başkalarının da onu önemseyeceği yanılgısına düşer ve önemsetmeye çalışır.

Kendi eksikliklerini ve aç olduğu erdemleri ödünlemek adına, hele de o erdemleri bir başkasında görürse, tıpkı aç bir hayvanın açlık dürtüsüyle avına saldırdığı gibi, kendini önemseme ve önemsetme açlığından dolayı, tamamen ilkel bir içgüdüyle, yani aslında yaptığının da pek bilincinde olmayarak, o kişiye ve aç olduğu o erdemlere saldırır.

Bu arada kendinde olmayan iyi özellikleri de kendine mal edip, karşısındakinde öyle iyi özellikler yokmuş gibi davranır. Adeta, kendinden başka hiçbir önemli ve değerli insan olmadığına karar vermiş gibi davranarak, kendindeki eksikleri ödünlemeye, kendini iyi hissetmeye çalışır.

Bu çok önemli yanılgı, kişinin kendi içinde kabullenmediği duygu, düşünce, niyet ve eylemleri, karşısındakine aitmiş gibi sanıp ona sardırması şeklinde kendini gösterebileceği gibi; kendi suçunu bir başkasına atmak; yaptığını inkar etmek; kusurlarını reddetmek; kendi namakbul yaptıklarını makul ve makbulmüş gibi görmek; salt kendini mükemmel görüp, başkasını küçümsemek; kendinde olmayan erdemleri varmış gibi göstermek; karşısındaki öyle erdemlere sahip değilmiş gibi kabul etmek; kendinde olan kusurları başkasına mal edip onu öyle görmek ve göstermeye çalışmak; kendinden üstün olanları, öyle düşünmese bile dürtüsel bir refleksle kendine tehlike sayıp, sırf bu nedenle onu küçük düşürmek, zor durumda bırakmak, suçlamak, yargılamak, kınamak, eleştirmek, büyüklük/üstünlük/bilmişlik taslamak, ezmeye ya da sindirmeye veya caydırmaya çalışmak, yönetmeye ve yönlendirmeye kalkmak şeklinde de kendini gösterebilir.

Bunları çoğunlukla alay eder ve dalga geçer tarzda yapması, karşısındakini küçük düşürücü, aşağılayıcı, saygısız, zaten haksız ve yersiz hatta hakaret edici ve hiç olmadık tarzda veya hiç gerekmediği halde anlamsız ve mantıksız veya aykırı bir şekilde yapması da dikkat çekicidir. Zaten ego zafiyeti onu dikkat çekmeye yönlendirir. Çünkü ilgiye, sevgiye dolayısıyla kendini iyi hissetmeye açtır. Saygı göstermez, ama saygı bekler. Üstüne alınma ve güven problemleri de vardır. Çünkü zaten kendine güvenmediği için başkalarına da güvenemez. Aslında kuşkulardadır, ama bunu dışarıya eminlik olarak yansıtır.

Şımarıklığa da son derece yatkındır. Pohpohlanmaya da tabiki fazlasıyla açıktır. Zira normalden de fazla bir onaylanma açlığı içindedir. Ama onaylanamaz şeyler yapar… Bu bile tek başına, bir kişide bir bozukluk olduğunun zaten yadsınamaz göstergesidir. Böylelikle kendi kendine yapay bir ego tatmini sağlamış ve/ya kendine yine yapay bir haklılık kazandırmış olduğunu düşünür. Çünkü zaten sadece kendini haklı görmeye fazlasıyla muhtaçtır.

Son düzenleme: 21 Ağustos 2017
    ArGe ve osiris666 bunu beğendi.
  27. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

güvenli liman: Buna hala inanan var mı bilmiyorum. Bir tek Gökhan inanıyor sanıyorum. Gökhan hala kendisini Sinpaşta zannediyor. Evet Sinpaş nispeten güvenli limandır eğer satış yapıyorsan. Sinpaş komisyon faturası kesen bir şirket değildir nihayetinde, işin sahibidir. Gökhan güvenli liman dedikçe aklıma İstwestte sabah İK müdürünü gönderip tüm ekibin işine son vermeleri geliyor. Gökhan'ı bu işlerde kullanıyor olmaları çok acı ama yine de onun kendisini kullandırması daha acı.

sana yatırım yaptım: Bu bana çok arabesk geliyor. Terkeden sevgilinin arkasından "seni sevmiştim" demek gibi bir şey sanıyorum. Yatırımdan kasıt sana bir şans verdim demek istiyor galiba. Yoksa senin gibi gerizekalıya piyasada kim iş verir, ben sana bizimle çalışma lütfunu sundum, bizim gibi tanrı suretinde insanlarla bir arada olabilme imkanın var ama sen nankörsün diyor özetle.

bak piyasa kötü: Vallah sataram köyü haa. Hatırladınız mı? Aba altından sopa gösteriyor değerli büyüğümüz. Aç kalırsın, kapımıza gelirsin diyor özetle. Allah kimseyi insanları ekmeğiyle tehdit edecek kadar düşürmesin.

bazı firmalar maaş ödeyemiyor: Allah onların yardımcısı olsun, sektör zor bir dönemden geçiyor.

sistem harika: Su çok güzel sen de gelsene. Sistem patlamış durumda ama sen ona takılma, iki katı fiyata satıyorsak ne olmuş, önemli olan satış fiyatı değil, şu anda bu fiyata mal edemiyor firmalar. Bizim maliyetimiz yüksek, para kazanmamız lazım, GM'nin daha yatı yok, nasıl alacak bu adam yatı? Bunları soran yok.

böyle satış sonrası kimde var: Tek rakibimiz THY. Cem yılmaz her şey çok güzel olacak filminde diyordu ya, "tabure bar'ın bel kemiğidir" diye. İşte satış sonrası da böyle bir şey galiba.

millet gm ve gmy yi dürbün ile arıyor: Nasihat en çok vereni rahatlatırmış, bu telkinler size değil kendilerine. Faruk Bey'in kanatlarının altından çıkarlarsa yandı gülüm keten helva.

biz bize kötü davranan yöneticiler gibi size davranmıyoruz: Kötü davranmaktan kasıt işkence sanıyorum, yoksa mobbing kavramını yeniden tanımladılar.

gidenler tutunamadı: Bu da tespitten çok temenni gibi. Gidenler tutunamasın diye dua ediyor adam, yoksa kendisini çok daha kötü hissedecek. Yine mesaj kendisine, gidersek tutunamayız diyor garibim.

bak biz 10 yıldır aynı yerdeyiz: 10 yıldır ne çektiğini kendisine sormak lazım. Yani bu şartlarda aldığı paraya değer mi? Sinir stresten insanlar erken ölüyor, kazandığı parayı yiyemiyor, geriye dönük en büyük pişmanlığı bu olacak ama farkında değil.

şu kişide iyidir ama hep şirket değiştiriyor neden: Şair burada sanıyorum bana sesleniyor, ciddiye almıyoruz kendisini.

28. osiris666

osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

@Admin çok iyi yazmışsın eline sağlık. Yukarıdaki ifadelerde ve karşısındaki açıklamalardan umarım sektör de çalışan ve/veya yöneticilik yapan arkadaşlar biraz olsun anlam çıkarırlar. Unutmamak lazım eninde sonunda " gün gelir hesap döner ".

29. ArGe

ArGe Aktif Üye

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş