Folkart Yapı

Konu, 'Gayrimenkul Sektöründeki Firmalar' kısmında trgy tarafından paylaşıldı.

 1. trgy

  trgy Yönetici

  Folkart Yapı, Sancakların İzmir merkezli gayrimenkul şirketi.
   
 2. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Folkart ın en büyük hedefi 5 yıl içerisinde İzmir'den çıkmış ve Türkiye'de bulunan ilk 5 gayrimenkul şirketinden biri ve hatta birincisi olma yoluydu. Bana göre de eğer bu vizyon ve misyonla devam ederlerse çıtayı ciddi anlamda yukarı taşıyacaklar. Henüz web sayfalarında yayınlamadıkları ancak hazırlık aşamasında oldukları bu proje vizyonları ile ilgili fikir vereceği kanaatindeyim. Hemde Türkerler Holding in yaptıkları Mahall Bomonti İzmir projesinin hemen yanıbaşında Avrupanın en yükse binasını yapma hedefiyle. (yanlış hatırlamıyorsam 375 m yükseliğinde olacak)

  http://www.adnankazmaoglu.com/eng/p...5,78,80,81,82,84,85,88,89,90,91,92,99,100,101
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 3. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ “Kentsel dönüşümde İzmir’deki riskli konutların üçte birine yani 100 bin konuta talibiz” dedi. Bir başka ifadeyle, riskli 100 bin konutu yıkıp yerine Yeni Zelanda’da olduğu gibi şiddetli depremlerden etkilenmeyecek derecede güvenli yaklaşık 250 bin konut yapacak Folkart.

  “İzmir’de 315 ile 320 bin civarında dönüşmesi gereken konut var. Önümüzdeki 20 - 30 yılda 320 bin konut yıkılıp, yerine 800 bin civarında konut yapılacak. Yani her yıl ortalama 10 bin konut yıkılacak, yerine 20 ile 25 bin yeni konut yapılacak. Bu ciddi bir ekonomi ve iş demek. Biz bu işteki en önemli aktörlerden biri olmak istiyoruz. Uzundere kentsel dönüşümde Türkiye’ye örnek bir proje olacak. Bu projeyle kentsel dönüşümde neler yapabileceğimizi göstermeye çalışacağız. İzmir’de dönüşmesi gereken 315 bin konutun üçte birini yani yaklaşık 100 binini biz dönüştürmek istiyoruz. Buna talibiz ve yapabilecek kabiliyete de sahibiz.”
   
  osiris666 ve malkara lordu bunu beğendi.
 4. repeatafterme

  repeatafterme Aktif Üye

  BORNOVA Kazım Dirik Mahallesi Ünivesite Caddesi'nde Folkart Yapı'nın aldığı metro hattı yanındaki, eski depoların bulunduğu parselin "Konut dışı kentsel çalışma alanı" olan kullanım kararını "Ticaret, konut alanı ve park" olarak değiştiren plan değişikliğine meslek odalarının itirazı, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından reddedildi.
   
  osiris666 bunu beğendi.
 5. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  detayları http://www.hurriyet.com.tr/meslek-odalarinin-folkart-plan-itirazi-reddedi-40285743
   
  malkara lordu ve Admin bunu beğendi.
 6. 2006 yılında kurulan Folkart, İzmir'in de ilk A+ konut projesi olan Folkart Narlıdere'yi gerçekleştirdi. Folkart Narlıdere'yi, Folkart Mavişehir izledi. Müşterilerine dünya standartlarında yaşam alanları sunan Folkart'ın 3. projesi Türkiye'nin gözde tatil ve turizm merkezi Çeşme'de "Folkart Çeşme Paşalimanı Projesi" oldu. İzmir kent merkezinde Avrupa'nın en yüksek ikiz kuleleri olan 200 metre yükseklikteki Folkart Towers'ı geçen yıl tamamlayan Folkart, 2015 yılı içerisinde 830 konuttan oluşan Folkart Life Bornova ile Çeşme'de 83 süitten oluşan Folkart Blu Çeşme projelerinin inşaatına başladı.
   
  osiris666 bunu beğendi.
 7. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Ayrıca Bornova'da Folkart Time ve Çeşme'de Folkart Hill's projelerinin de inşaat süreçlerine başlamıştır.
   
 8. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Aston Martin i unutma :)
   
  osiris666 bunu beğendi.
 9. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Forumlarda gezerken gözüme çarpan bir detayı paylaşayım istedim. Eğer bu yapılırsa Folkart Towers'ın (birinci kulesinin) ekonomik değerindeki değişimlerin nereye doğru gidebileceği konusu yeni bir tartışma konusu olacaktır ;)  izmir_img-3_1000.jpg
  izmir_img-1_1000.jpg

  kaynak : http://www.aboutblank.cc/Izmir-Towers
   
 10. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Bölgede yeni kuleler yapılacak ve bence bir pazar yeri mantığı ile birbirlerine değer katacaklardır. Levent'i düşünün, kuleler arasında mesafeler çok az ama bu bir yaşam alanı ve nitelik oluşturuyor kendi mantığında. Bence sorun yok. Zaten o araziler birilerinin ve önünde sonunda bir şeyler yapılacak.
   
  osiris666 bunu beğendi.
 11. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Çeşme'nin ve Çeşme'deki Folkart projelerinin kısa ama güzel bir tanıtım filmi. (TimeLapse çekim tekniği ile keyifli olmuş)

   
  Admin bunu beğendi.
 12. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş