Gayrimenkul Crowdfunding Nedir?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Gayrimenkul crowdfunding, emlak yatırım yapmak isteyen bireyleri gayrimenkul işletmeleriyle ve projeleri için sermayelerini artırmak isteyen mülk sahipleriyle bir araya getiren bir platform (bazen eşler arası kredi hizmeti) 'dir. Özetle; kalabalık ve birbirleriyle ilişki içinde olmaları şart olmayan yatırımcıların, çeşitli miktarlarda bir projeye ya da şirkete yatırım yapması denebilir.

  Sermayeye ihtiyaç duyan bu gayrimenkul işletmeleri, yatırım fırsatlarını borç veya sermaye finansmanı olarak yapılandırabilir. Bu, gayrimenkulün sınıfa yatırım fırsatlarını araştıran yatırımcılar, onlara borçlu yatırımlar (sabit taksitlerle veya belirli bir sürenin sonunda faizle geri ödenen) veya sermaye yatırımlarını teklif eden anlaşmalar bulabildikleri anlamına gelir; burada gerçek kârda yer alabilirler emlak anlaşması.

  Emlak, daha güvenli bir yatırım için daha ağır kalıyor mu?

  Hiçbir yatırımın % 100 garantisi yoktur ve Emlak Crowdfunding'i de dahil olmak üzere tüm yatırımlarda risk vardır. Bununla birlikte, sofistike çok karmaşık platformlar, sitelerinde yatırımcılar için kullanılmaya başlamadan önce, her gayrimenkul anlaşmasının yanı sıra arkasındaki ekibi ayrıntılı bir şekilde gözden geçirmektedir.

  Ayrıca, crowdfunding platformlarında sunulan gayrimenkul fırsatları, hisse senedi veya tahvil veya diğer fiziksel olmayan varlıklara kıyasla, fiziksel bir mülkte yatırım yapma genel konforunu sunar.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş