GYO Yatırımı Nasıl Çalışır?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  GYO'ya yatırım yapmak için en basit ve en yaygın yol, halka açık bir GYO şirketinde veya GYO yatırım fonu içinde hisse satın almaktır. Borsa hesabına sahip olan herhangi bir kişi GYO'lara bu şekilde yatırım yapabilir.

  Ancak akredite edilmiş yatırımcılar - genellikle gelir ve toplam varlıklara dayalı belirli minimum finansal kriterleri karşılayan yüksek net değerli bireyler - özel GYO'lara da yatırım yapabilirler. Bunlar halka açık değildir ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na kayıtlı değildir; bu da finansal kayıtlarıyla ilgili ayrıntıları açıklamak için gerekli yasal şartlara sahip olmadıkları anlamına gelir. Bu nedenle, özel GYO'lardaki yatırım fırsatları sadece akredite edilmiş yatırımcılara açıktır.

  Gayrimenkul Yatırım Şirketlerinin Neye Güveneceğini Nasıl Öğrenebilirim?

  Akredite edilmiş bir yatırımcı olarak kalacak yüksek net değerli bir kişiyseniz bile, GYO'lar için yeni iseniz, bu şirketlere yatırım yapmanın en güvenli yolu halka açık ticaretle başlamaktır. Borsa kapsamında işlem gören GYO'lar, halka açık bir başka şirketle aynı mali açıklama kurallarına tabidir; bu nedenle, bu şirketler ve yatırımları hakkında, özel bir GYO'yu araştırdıklarından daha fazla bilgi edinebilmeniz gerekir .

  Halka açık bir GYO'yu tercih etmenin akıllıca olmasının bir diğer nedeni de, bu şirketlerin, başka sektörlerdeki işletmeler gibi, hisse senedi analizcileri tarafından takip edilip derecelendirilmesidir. Bu da detaylı analiz raporları okuyabileceğiniz anlamına gelir.

  Sınırlı Fonlarla Emlak'ya Nasıl Yatırım Yapabilirim?

  Yatırım için paranız azsa GYO'ya küçük bir hisse yatırım yapmak mantıklı olabilir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş