istanbul küçük banyolu 55m2 45 yıllık daire değişim

Merhaba, ben istanbulda 45 yıllık eski bir daireye baktım 55m2. Dairenin lokasyonu süper, merkezi bir konumda ve mahallesi çok temiz, yanlız dairenin banyosu sanki yok gibi, kloset içine sıkıştırılmış, klosetin önünde banyo?? ve acayip yıkanmak için hiç yer yok, sanki tuvaletin içinde yıkanacaksın. el yıkamak için çeşmesi hemen yanında, bu banyoyu düzene sokmak için kloset yerleri falan değişmesi, çok masraflı olurmu.

bu daireyi alsam, ilerde kentsel dönüşümden yararlanabilirmiyim, avantajlı mı olur, yoksa bundan uzakmı duruyum.

iskanı var, kat mülkiyetli.

Tapunuzla beraber belediyeye gidip imar durumunu sormanız faydalı olacaktır. Projeye aykırı kat eklenmiş olabilir, görünen kattan daha düşük kat izni varsa uzak durmalısınız.
Banyoyu büyütmek gibi düşünceniz için ehil bir ustaya gösterin derim.

Resim ekledim o binadan, orada binalar yan yana yapışık dizilmiş. kentsel dönüşümde sanırım yine aynı 55 metrekare olarak inşa edilir?
bina 50 yıllıkmış, ve bu kentsel dönüşüm gelince, belediye kendisi mi yapıyor yoksa benim cebimden para çıkıyormu? avantajı olabilirmi?

Dosya Eklentileri

hodor

Daimi Üye
İstanbulda artık rantsal dönüşümden gerçek kentsel dönüşüme geçiliyor, lokasyon önemli, iyi bir loksayonda 50 m2 iyi kira getirisi ve prim potansiyeli nedeniyle tercih edilebilir

bu daire vefat eden bir teyzeye aitmiş... Sanırım 4 çocuğu var. 4 ortak razıymış satılmasına, imzalayacaklarmış. Ortaklardan biri şehir dışındaymış, tapuya o da gelecek diyor emlakcı.

bu durumda ben nelere dikkat edeceğim?...

güvendiğim bir tane emlakcı bana dedi ki, o dairenin mahallesinde bir kaç romanlılar var dedi, daireni mahallesi yüzünden satamazsın elinde kalır veya aldığın fiyattan düşük satarsın dedi. ama benim fikrime göre, dairenin lokasyonu süper, hatta aşağısında yeni avm var, ve sadece biraz yürüdüğünde hemen iskele, ve hep çarşıdan yürüyorsun, eve gidildiğinde sadece 2dklık bir yokuş var, binanın sokağı düz ayak.

bilmiyorum nekadar doğru bu daireyi almamak fiyatı da çok uygun.
biraz daha beklesem 5 ay(yurtdışında kaldığım için) bütçem daha iyi olur, ama o sürede daireler kalır mı, kentsele girer mi bilmiyorum?

güvendiğim bir tane emlakcı bana dedi ki, o dairenin mahallesinde bir kaç romanlılar var dedi, daireni mahallesi yüzünden satamazsın elinde kalır veya aldığın fiyattan düşük satarsın dedi. ama benim fikrime göre, dairenin lokasyonu süper, hatta aşağısında yeni avm var, ve sadece biraz yürüdüğünde hemen iskele, ve hep çarşıdan yürüyorsun, eve gidildiğinde sadece 2dklık bir yokuş var, binanın sokağı düz ayak.

bilmiyorum nekadar doğru bu daireyi almamak fiyatı da çok uygun.
biraz daha beklesem 5 ay(yurtdışında kaldığım için) bütçem daha iyi olur, ama o sürede daireler kalır mı, kentsele girer mi bilmiyorum?
Merak etmeyin İstanbulda 6,5 milyon konut yenilenmeyi bekliyor, sizin anlattıklarınızdan yola çıkarak sizin alacağınız konutun bulunduğu mahallenin 30 yılı var adam olması için, ne için alacağınız önemli, kiraya verecekseniz kira getirisi nedir? Fiyatı nedir? Kira/Fiyat çarpanı nedir? Bunlara dikkat edin.

Son gönderiler