Kavuklar GY

Konu, 'Gayrimenkul Sektöründeki Firmalar' kısmında trgy tarafından paylaşıldı.

 1. trgy

  trgy Yönetici

  CİROSU 750 MİLYON LİRA

  45 yıl önce temeli atılan Kavuklar, karyakıt, otomotiv, beton, prefabrik, gayrimenkul geliştirme, sigortacılık, gıda, matbaa ve mürekkep olmak üzere bir dizi sektörde faaliyet gösteriyor. Grubun sitesinde yer alan bilgiye göre, 2014 yılı cirosu 750 milyon TL.
   
 2. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında sahipleri tutuklanan Kavuklar Grubu’na ait çok sayıda gayrimenkul satışa çıkarıldı. Gruba ait Bayraklı Tower’de bulunan lüks ofis katlarının da bulunduğu satış listesindeki gayrimenkullerin toplam değeri 92 milyon TL seviyesinde.
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 3. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Bünyesinde, akaryakıt, otomotiv ve gayrimenkul şirketlerin de bulunduğu Kavuklar Grubu’nun sahipleri de FETÖ soruşturması kapsamında Ağustos ayı sonunda tutuklanmıştı. Soruşturma savcılığının talebi sonrası gruba ait şirketlerin denetim TMSF’ye geçmişti.

  TOPLAM BEDEL 92 MİLYON TL

  Kavuklar Grubu Kayyum Heyeti, bir dizi gayrimenkulü satışa çıkardı. Satışa çıkarılan gayrimenkullerin toplam değeri 92 milyon 250 bin TL. Anılan gayrimenkuller arasında bulunan Bornova’daki iş merkezi için 46 milyon 500 bin TL değer biçildi.
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 4. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  İzmir'in köklü ailelerinden biri olan kavukların şirketi. İzmir ağırlıklı çalışıyorlardı ve Folkart'ın rakibi sayılırdı. İnşaat işinin başında ailenin ikinci nesili oğul Metehan Kavuk vardı. İstanbul'dan epey bir satış yöneticisi transfer etmeye çalışmışlardı ama olmadı bildiğim kadarıyla.
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 5. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  istanbuldan çok üst düzey bir deputy almaya çalıştılar vakti zamanında ama istanbul maaşını ödeyemediler sanırım
   
 6. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Maaş vs. konularında anlaştılar, deputy vazgeçti gitmekten :) cesaret edemedi :)
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 7. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  deputy için büyük kayıp. izmir e gidilmez mi ya.:)
   
 8. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Ben giderim biliyosun. :) Ama geçenlerde bahsi geçen deputy ile konuşurken hala o firmanın yöneticileri yüzünden başına birşey gelir mi endişesi vardı. Belli ki şanslıymış vesselam :)
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 9. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Sular yükselince, balıklar karıncaları yer…
  Sular çekilince de karıncalar balıkları yer…
  Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir…
  Çünkü kimin kimi yiyeceğine.. “Suyun akışı” karar verir…

  Mevcut dönemde KONUTDER'in de kapatıldığını, sonradan yeniden açıldığını hatırlatırım. Kapatılma gerekçesini biliyorsunuz sanırım, burada tekrarlamayalım şimdi, başımız ağrımasın.
   
  yazan bayan ve osiris666 bunu beğendi.
 10. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Bildiğim kadarıyla Metehan Bey işin başında şu an. Diğer yöneticilerle ilgili adli süreç devam ediyor. Ben giderim derken İzmir anlamında demek istedim. Aman başım ağrımasın sonra :eek:
   
 11. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Profesyonel Yöneticiye ne olacak, bu kadar korkmamak lazım. Bu kadar şirkete kayyum atandı hepsinin ekipleri çalışmaya devam ediyor. Hatta daha iyi olduğunu söyleyenler var, maaşlar düzene girmiş, işler hızlanmış vs. vs.
   
 12. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Varsa bir hata yanlış düzelmeli zaten. Ama ben almayayım Komutan kalsın. Eğer yoksa bir sıkıntı zaten herşey açıkça çıkacaktır ortaya Konutder'de olduğu gibi. O zaman eyvallah :)
   
 13. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  gücü seçip karanlık tarafa mı geçmişler :) şaka bir yana güce göre şekil alanlar hakkın yanında saf tutamaz diye bir söylem var çok beğenirim. bir duruş bir ideoloji olarak bakmayalım. konut sektöründe patronların çoğu mutlak gücün yanında ama müşteriye bu ayrımı yapamıyorlar . yani nabza şerbet işi
   
 14. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  İZMİR’de yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında TMSF’nin kayyum tayin edildiği şirketlerden Kavuklar Grubu’nun konut projesi, kat karşılığı başka bir müteahhite devredilecek.

  Kayyum heyeti, Kavuklar Grubu’nun henüz inşaat süreci başlamayan bin 198 konutluk Altındağ Konutları Projesi için de 20 Nisan’da kat karşılığı inşaat ilanına çıktı. Bornova ilçesine bağlı Altındağı semtinde 183 bin 203 metrekare inşaat alanına sahip projede yüzde 39 kat karşılığıyla başlayacak açık artırma görüşmeleri için 1 milyon lira katılım teminatı isteniyor. Gruba ait bazı arsa ve depolar için de yapılacak açık artırmalar sonucu 200 milyon lira gelir elde edilmesi, bu gelirle grup şirketlerinin kar getirici faaliyet yürütmesi ve borçlarının ödenmesi hedefleniyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/tmsfden-konut-ihalesi-40418495
   
 15. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  @Admin @malkara lordu bulalım şu projeye bir yatırımcı :D

  Kavuklar'ın konut projesine talip çıkmadı

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında kayyum atanan Kavuklar Grubu'nun bin 178 konutluk Altındağ Konutları Projesi'nin yapım işi için düzenlenen açık artırmaya kimse katılmadı.

  Kavuklar Grubu'nun Bayraklı Towers'taki yönetim ofisinde bugün, 1.178 konutluk Altındağ Konutları Projesi'nin yapım işi için açık artırma düzenlendi.
  Şirket yetkililerinden alınan bilgiye göre, açık artırmaya katılım olmadı.

  Açık artırmanın, Grubun 600 milyon liraya yaklaşan borcunun bir bölümünün ödenmesi için düzenlendiğini belirten yetkililer, borçların ödenmemesi halinde şirketlerin faaliyetlerini sürdüremez noktaya gelebileceğini ifade etti.

  Kavuklar Grubuna ait 28 taşınmazın, daha önce düzenlenen iki açık artırmada, 82 milyon 418 bin liraya satıldığını ifade eden yetkililer, bu kaynağın bir bölümüyle borçların ödeneceğini, bir kısmının da özellikle akaryakıt ve otomotiv şirketlerinde gelir getirecek faaliyetler için kullanılacağı ve yarım kalan Point Bornova Projesi'nin tamamlanarak 612 hak sahibine tapularının teslim edilmesi sürecinde de değerlendirileceğini bildirdi.

  OPERASYON VE KAYYUM KARARI

  Kentte FETÖ/PDY'ye finans sağlayan firma ve iş adamlarına yönelik ağustos ayında yapılan operasyonda, Gediz Üniversitesinin kurucu üyelerinden Kavuklar Grubu Başkanı Abdullah Kavuk gözaltına alınmıştı.

  İzmir Sulh Ceza Hakimliğince Kavuklar Grubuna kayyum tayin edilmesine karar verilmiş, TMSF yetkilileri şirketin yönetimini devralmıştı.

  http://www.yeniasir.com.tr/gundem/2017/04/20/kavuklarin-konut-projesine-talip-cikmadi
   
 16. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Para istiyorlarsa zor talip çıkar, bizim firmalara hasılat paylaşımı diyeceksin, kat karşılığı diyeceksin, emlak konut projesi diyeceksin, kentsel dönüşüm diyeceksin. Yoksa para ver proje yap dersen teklif bile vermezler :)
   
  osiris666 bunu beğendi.
 17. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  ziya bey e sunsunlar. uçan bina yapar belki izmiri uçurur:) @osiris666
   
  osiris666 bunu beğendi.
 18. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Bayraklı Tower'da 28.7 milyon TL'ye satılık 10 dükkan!

  ODQ0NjU5Mj-bayrakli-towerda-287-milyon-tlye-satilik-10-dukkan.jpg

  Kavuklar Grubu tarafından satılan gayrimenkullerin ihalesi 8 Ağustos'ta yapılacak. 25 Temmuz 2017, Salı / 12:27 İhale İzmir Bayraklı'da Kavuklar Grubu tarafından inşa edilen Bayraklı Tower'daki 10 dükkan satılıyor.

  Satışa çıkarılan gayrimenkullerin toplam bedeli 28 milyon 700 bin TL olarak belirlendi. 8009 ada, 2 parselde yer alan gayrimenkuller tam hisse olarak satışa çıktı. Açık artırma usulü ile satılan dükkanların ihalesi 8 Ağustos 2017 günü saat 13:30 ile 15:45 arası gerçekleşecek.

  Açık artırma, Ankara Cad. No: 81 Kat: 23 Bayraklı Tower İzmir adresinde yapılacak. Satışa ilişkin şartname ve ekleri hafta içi sabah 09:00 akşam 18:00 saatleri arasında temin edilebilecek.

  1- 168 BB Nolu dükkan: 6. milyon 500 bin TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 13:30'da.
  2- 170 BB Nolu dükkan: 2 milyon 500 bin TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 13:45'de.
  3- 169 BB Nolu dükkan: 2 milyon 500 bin TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 14:00'da.
  4- 171 BB Nolu dükkan: 3 milyon TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 14:15'de.
  5- 175 BB Nolu dükkan: 300 bin TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 14:30'da.
  6- 177 BB Nolu dükkan: 1 milyon 500 bin TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 14:45'de.
  7- 180, 18/1, 182 ve 183 BB Nolu dükkan: 3 milyon TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 15:00'da.
  8- 179 BB Nolu dükkan: 1 milyon 200 bin TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 15:15'de.
  9- 176 ve 178 BB Nolu dükkan: 3 milyon TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 15:30'da.
  10- 173 ve 174 BB Nolu dükkan: 5 milyon 500 bin TL'ye satılıyor. İhalesi 8 Ağustos saat 15:45'de.

  http://www.kavuklar.com.tr/kurumsal.html
   
  Admin bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş