Kayaşehirde m2'si 5000.-TL ye ev almak mantıklı mı?

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında repeatafterme tarafından paylaşıldı.

1. repeatafterme

repeatafterme Aktif Üye

Fiyatlar ortalama 5000 TL civarında, buradan ev alırsak ilerde prim yapar mı?

2. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Son dönemde gayrimenkul yatırım araçları arasında pek revaçta değil. Bunun sebebi dövizin hızlı artışı. Ancak gayrimenkul uzun soluklu bir yatırım aracı. Uzun vadede (min 10 yıl) gayrimenkul hala çok karlı bir yatırım olacak, bu gerçek. Kayaşehir hızlı gelişen bir bölge. Başakşehir için de aynısı söyleniyordu 120.000 TL lere 3+1 140 m2 daire satılırken bu paralara ev alınır mı deniyordu başakşehirden. Şimdi bakış açısı biraz farklı haliyle. Konutun ihtiyaç boyutunu ıskalamamak lazım, 5000 TL ye depreme dayanıklı, planlı, otoparklı, sosyal tesisl,, güvenliği olan bir konut alınır İstanbuldan. Orası İstanbul mu derseniz, biraz bekleyin derim. Toplu taşıma araçları ve metro tamamlansın İstanbul'un yeni merkezi reklamlarını görmeye başlayacağız.

3. UĞUR ÜNLÜ

UĞUR ÜNLÜ Yeni Üye

Emlak Tescil Png.png
    20 Yıldır Arnavutköy semtinde yaşayan biri ve emlak sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak size Başakşehir' den değil daha ziyade bu yıl içerisinde Arnavutköy' den ev almanızı öneririm. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi önümüzdeki yıl (2018) 3 ncü havalimanının birinci fazzı faaliyete başlayacak. Böyle bir faaliyet ise yoğun bir çalışma temposunu ve talebi beraberinde tetikleyecek. Daha bu yıl bile ofis telefonlarımız sürekli daire talepleri ile karşı karşıya kalmakta. Genellikle pilot, hostes ve yer ekibi olarak çalışan bireyler daire talebinde bulunuyor. Bu yoğun talep ise her geçen gün fiyatlara yansımakta ve yukarı doğru fiyat artışlarına sebep olmaktadır. Önümüzdeki yıl bu hacim katlanarak her geçen seneye yayılacak. Havalimanı tam faaliyete geçtiğinde ise konut, daire ve arsa fiyatları hiç beklenmedik seviyelere ulaşacak. Kaldı ki diğer projelerin fiyatlara etkisinden bile bahsetmiyorum.

Hakkımızda
    4 yıllık İşletme bölümünü bitirdikten sonra ikinci üniversite olarak Emlak ve Emlak Yönetimini okudum.
    Şuan ise SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) 'da gayrimenkul değerleme uzmanlığı bölümünde eğitim alıyorum. Yakın bir zamana kadar Değerleme Uzmanlığı Sertifikası' nı almaya hak kazanacağım. Daha detaylı bilgi edinmek isteyecek olursanız konu yada konular ile ilgili bana yazabilirsiniz.

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı
    Uğur ÜNLÜ

Ekli Dosyalar:

osiris666, Berat, tarik ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  4. Komutan Logar

Komutan Logar Aktif Üye

Önereceğiniz projeler var mı? Yada yer?

5. osiris666

osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

Komutan da sormuş gerçi ama bölgenin gelişimi ile ilgili bilginiz varsa bizimle paylaşabilirmisiniz? Özellikle henüz planlama aşamasında olacak yatırımlar hakkında. (yeni yapılacak projeler, alt yapı , ulaşım, hastane, okul, avm, kısacası kentleşmeye dair herşey olabilir)

6. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Arnavutköy çok büyük bir yer, önereceğiniz lokasyonlar yönlendirme açısından faydalı olur

7. TURKANB

TURKANB Daimi Üye

Konut fiyatlarında genel bir düşüş söz konusu, 4000 TL bandında bir çok yerden ev almak mümkün, kartal, halkalı, Beylükdüzü gibi. Ben Kayaşehir'in bu rakamların daha altında olması gerektiğine inanıyorum, fiyat yüksek bence.

8. FahriY

FahriY Yeni Üye

değil

9. şahan

şahan Yeni Üye

Tamam da Hocam ne kadara kadar alınabilir, yardım lütfen??

10. biltaş

biltaş Yeni Üye

Neden olmasın?

11. mantıklı şeyler öneriyorsunuz sayın admin ama benim misyonum bunları kabul etmemek yoksa büyüyemezyiz

Yüklüyor...