Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak??

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında JoelleA tarafından paylaşıldı.

1. JoelleA

JoelleA Yeni Üye

Bir konut reklamı klişesi olsa da bunu irdelememiz gerektiğini düşünüyorum. Mevcut enflasyon ve faiz oranlarıyla böyle bir şey mümkün mü? Yoksa kandırmaca mı?

2. A.HALİME

A.HALİME Yeni Üye

İnsalara geri zekalı muamelesi yapan reklam klişesidir. Sorarsın 2000 TL taksitle der, sonra 250.000 lira peşin ver, 300.000 lira da teslimde, kalanı 2500 2500 mezar vade olarak öde derler, yersen..devlet buna bir şey yapması lazım..

3. sedademir

sedademir Yeni Üye

big in japan şarkısındaki gibi yalnızca amerikada olabilir kira öder gibi ev sahibi olmak, türkiyede namümkün.

4. DEMİRS

DEMİRS Yeni Üye

kira çarpanı 400 olan ev var istanbulda. Yani ev 400 bin lira ise kirası 1000 lira. 400 bin liralık evi almak için % 20 peşin verip kalanına 120 ay kredi kullansanız; 80.000 TL peşin, 4.930 lira taksitle 120 taksit ödemeniz gerekiyor. Haliyle kira bedelinin yaklaşık 5 katı bir rakama tekabül ediyor, bir efsaneyi daha çürütmüş bulunuyor, bu vesileyle kayserideki halamlara selamlar gönderiyorum.

5. MOHAMMADA

MOHAMMADA Yeni Üye

Toki toplu konut projelerinde olabiliyor zaman zaman, enseyi bu kadar karartmayın.

6. TEVFİKA

TEVFİKA Yeni Üye

Mortgage ile konut satışı ne müşteriye ne müteahhite fayda sağlıyor, tek faydası bankaya, bankalar bu durumda en karlı kurumlar. Müteahhitin piyasa faiz oranından farklı bir oran sunmadığı durumlardan bahsediyorum tabiki.

7. Eren

Eren Yeni Üye

teoride mümkün ama pratikte imkansız olan söylemdir, vaattir.

8. ÖZNURÖ

ÖZNURÖ Yeni Üye

Taksitle satarsanız türk milleti uçak bile alır, bunu iyi çözmüş müteahhitlerin zaman zaman kullandığı yalan beyan

9. BilginO

BilginO Yeni Üye

Alınabiliyorsa da modern çağın köleliğidir. Bir ev almak için 10 yıllık birikimini ver üzerine de geleceğinden 10 yıl ipotek et, iyiymiş.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş