Konutta son 40 yılın en iyi zamanı

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Niko tarafından paylaşıldı.

 1. Niko

  Niko Yönetici

  Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, gayrimenkul yatırımı yapmayı planlayanlara, “Son 40 yılın en iyi zamanı” olduğunu söyledi.

  BloombergHT’ye konuşan Polat, gayrimenkul üreticilerinin enflasyon yükünü üstlendiğini ve 2 yıldır konut fiyatlarına zam yapmadıklarını belirterek, “Şu anda yüzde 10 civarında bir enflasyon var Türkiye’de. Bunu iki seneye vurduğunuz vakit 15-20 arası bir maliyet farkı çıkıyor. Satış fiyatlarında bir artış olmadı. Şu anda en iyi zaman, bundan gayrimenkul ihtiyacı olanların şu anda gayrimenkule dönmeleri lazım. En doğru zaman, hatta son 40 yılın en iyi zamanı diyebilirim” dedi.

  Bankaların, yurtdışından aldıkları kredi maliyetleri arttıkça konut kredilerinin de yükseldiğini anlatan Polat, bu faizin yaklaşık yüzde 30’unu inşaat firmalarının karşıladığını dile getirdi.

  Kaynak: emlakgazetesi.com
   
 2. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Konuta göre mi? Emlakçıya göre mi? Müşteriye göre mi? Developer'a göre mi? Bankacıya göre mi? Sektöre göre mi? Kiracıya göre mi? Ev sahibine göre mi? Satana göre mi? alana göre mi? Kime göre?
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 3. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Kasa her zaman kazanır. Kazanana göre :)
   
 4. Niko

  Niko Yönetici

  Piyalepaşa biraz sıkıntılı, satış yok, ekipten ayrılanlar olmuş, firma tarafında bu tarz subliminal mesajlar vermek doğal olsa gerek. 10.800 - 17.000 liraya ürün satmak zor bu dönemde. Hele ki konut algısı olmayan bir lokasyonda.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş