Metal Yapı Konut

Konu, 'Gayrimenkul Sektöründeki Firmalar' kısmında newhome tarafından paylaşıldı.

 1. newhome

  newhome Yönetici Yetkili Kişi

  Metal Yapı Konut
   
 2. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Adını, geçen yıl Doğa Okulları satın almasıyla duyuran Metal Yapı Konut, 36 yıldır ticaret yapan Urfalı Saçaklıoğlu Ailesi’ne ait bir grup. Ağırlık inşaatta olmak üzere toplam 7 sektörde faaliyet gösteriyor. İnşaatta büyük projelere imza atarken, eğitim sektöründe de Doğa markasıyla ciddi bir büyüme stratejisi çiziyor. Grubun genel müdürü Akın Karali, bu yıl yaklaşık 2 milyar TL’lik yatırıma imza atacaklarını, grubun 3 milyar TL olan aktif büyüklüğünü de 4 milyar TL’ye çıkaracaklarını söylüyor.
   
 3. Mert

  Mert Yönetici

  Bu yıl başlayacak 3 büyük projeleri var; Bağcılar Güneşli arasında İçdaş Demir Çelik Fabrikaları’nın yerine inşa edecekleri Güneştepe İstanbul. 2600 konutluk bir proje olacak.
  Ulus’ta ve Zekeriyaköy’de de oldukça büyük 2 projeye başlıuorlar. 3 yıl vadede tamamlanacak bu 3 projenin toplam yatırım değeri 5 milyar TL civarında olacak. 2017’de ise toplamda 2 milyar TL’lik yatırıma başlayacaklar. Orta vadede de Florya, Merter ve Göktürk’teki arazileri var, projeler geliştirmeye devam edecekler.
   
 4. Farklı lokasyonlarda 21 büyük proje bitirmişler. Şu anda Küçükçekmece’de devam eden, 778 konut ve 22 ticari alandan oluşan Blue Lake projeleri var. Bu projenin yatırım değeri yaklaşık 1 milyar TL. Göktürk bölgesinde devam eden 4 proje var. Bir de Levent’in hem alan olarak hem de kat olarak en büyüğü olan ofis projesi İstanbul Tower var. Göktürk projelerinin tamamı ve Blue Lake’i 2017 sonuna kadar teslim edecekler.
   
 5. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

 6. Uzman

  Uzman Üye

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş