Mint Yapı

Konu, 'Gayrimenkul Sektöründeki Firmalar' kısmında hodor tarafından paylaşıldı.

 1. hodor

  hodor Aktif Üye

  Mint Yapı
   
 2. ArGe

  ArGe Aktif Üye

  Fikri bilgisi olan ??
  Stok kaç kentsel dönüşüm firması ise neden bu kadar duyuldu?
  Fisun kimdir? Vs vs vs az bilgi rica etsem
   
 3. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Firmayı çok bilmiyorum, yeni bir firma. Fisun Hn. düzgün bir insan, Nuhoğlunda Yönetici idi, sonrasında Yedi Mavi Projesinde Yönetici olarak çalıştı, şimdi burada, başarılar diliyorum kendisine.
   
  ArGe bunu beğendi.
 4. ArGe

  ArGe Aktif Üye

  Teşekkür ederim
   
 5. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

  Mint in ortağı Erden Timur değil mi?
   
 6. Behzat Ç

  Behzat Ç Üye

  Gayrimenkul sektöründe yeni nesil yaşam alanları ve konseptler geliştirmek amacıyla Sefer Altıoğlu ve Erden Timur’un birlikte hayata geçirdiği MİNT, “Şehir Bizimle Tazeleniyor” sloganı ile kentsel dönüşüm projelerine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

  Kentsel dönüşüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, “2030 yılına kadar İstanbul’da büyük bir deprem bekleniyor ve bakanlığın açıklamalarına göre yıllık 250 bin konutu yenilememiz gerekiyor. Ancak kentsel dönüşümde bilinen sorunlar dolayısıyla bu süreç çok ağır ilerliyor.” dedi.

  MİNT olarak hedefledikleri bölgelerde yılda ortalama 750 civarında konut üretimi yapacaklarını belirten Altıoğlu, önümüzdeki 15 yıl içerisinde 11 bin konutu dönüştürerek 2 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Bu rakamın, faaliyet gösterdikleri bölgelerdeki dönüşüme girmesi gereken konut sayısının tahmini olarak yüzde 10’una tekabül ettiğini belirten Altıoğlu, MİNT’in dönüşüm yapacağı ilçelerin ise ikinci derece deprem bölgesinde yer aldığını sözlerine ekledi. MİNT olarak dönüşüm süreci ile ilgili sürdürülebilir ilkeler koyarak sektöre yeni bir soluk getirmek için girdiklerini söyleyen Altıoğlu, dönüşümün sadece eski bir binayı yıkıp yerine yenisi yapmak anlamına gelmediğini, kentsel dönüşümün sosyolojik bir olay olduğunu belirtti. Bir dönüşüme başlamadan önce o bölgenin değerlerini çok iyi bilmek gerektiğine dikkat çeken Altıoğlu, dönüşüm süreci için girdikleri sokaklarda veya mahallelerde sadece binaları değil, yapacakları sosyal sorumluluk projeleri ile semtin çehresini de değiştireceklerini söyledi.
   
  malkara lordu bunu beğendi.
 7. Behzat Ç

  Behzat Ç Üye

  Yeni Nesil Şehir Apartmanlarımızla, Bu Yıl 550 Milyonluk Değer Yaratacağız

  Geçen yıl güneş enerjisinden faydalanarak yaptıkları ilk proje olan MİNT Kağıthane’de yoğun bir talep gördüklerini söyleyen Altıoğlu, 2 ay gibi kısa bir sürede satışını, bir yıl gibi kısa bir sürede ise inşaatını tamamladıklarını ifade etti. 20 ila 35 yaş arası oturumcu kitlenin şehri yaşamak için şehir merkezindeki gideri az optimum metrekareli evleri tercih ettiğini söyleyen Altıoğlu, “Bunları dikkate alarak düşük aidatlı konutlar üretiyor ve fiyatlandırma yapıyoruz” diye konuştu. Bu yıl içerisinde “Yeni Nesil Şehir Apartmanları” konseptiyle hayata geçirecekleri MİNT Çağlayan, MİNT Şişli ve MİNT E-5 olmak üzere 3 projenin ruhsatının hazır olduğunu belirterek “Yine bu yıl içinde ruhsat aşamasında olan ve anlaşmalarını yaptığımız 4 projemizle birlikte toplam 7 projemizin yatırım değeri 550 milyon lirayı bulacak” dedi. Bu yıl ki ilk projeleri MİNT Çağlayan projesinin inşaatına başladıklarını ve projenin 14 katlı tek bir blok halinde 1+0, 1+1, 2+1 olmak üzere 35 ile 111 metrekare arasında toplam 140 daireden oluşacağını belirtti. Projenin Çağlayan’ın merkezinde yer aldığına, hastanelere, metro durağına ve adliyeye iki dakikalık yürüme mesafesinde olduğuna dikkat çeken Altıoğlu, projedeki metrekare satış birim fiyatlarının 6 bin 750 liradan başladığını söyledi. Lansmana özel peşin alımlarda yüzde 15 indirim avantajı sağladıklarını, projeyi 2018 yılının Eylül ayında teslim etmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.
   
  ArGe bunu beğendi.
 8. AAltan

  AAltan Yeni Üye

  Bildigimiz satış ofisleri gibi degil, levent te bir plaza da açık ofis olarak çalışıyorlar.
  Aktif yönetmen ilanları var 4500 5000 TL maaş aralığı ( müdürleri başka firmaya kaçmış )
  Kaynak : sağlam ;)
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş