Nef (Timur Gayrimenkul)

Konu, 'Firmalar' kısmında trgy tarafından paylaşıldı.

1. trgy

trgy Yönetici

Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Onursal Başkanı Musa Timur’un oğlu Erden Timur'un 2004’te kurduğu firma. Nef olarak bilinir. Pazarlama konusunda iddialıdırlar. Genelde küçük üniteler yapıp m2 birim fiyatı yüksek olsa da erişilebilir fiyatlara satarlar. Yani Ataköyde proje yapar, 40 m2 daire yapar, m2 sini 4000 dolardan da satsa daire 160.000 dolara gelir. Ataköyde daire alıyorum mantığı ile müşteri alır. Başarısının sırrı budur.

2. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Nef olarak tanıdığımız Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım ortak oluyor. Kurulacak ortaklık ile kentsel dönüşüme yönelik, modern, sürdürülebilir, depreme dayanıklı ve son teknolojiye sahip konut üretimi yapılacak.

3. Berat

Berat Aktif Üye

Nef’in patronu Erden Timur, 2020 yılına kadar dünyanın 10 metropolünde Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyor. Londra, Berlin, Paris, Los Angeles ve Miami gibi şehirleri hedef alan Timur, Nef’i bir dünya markası haline getirecek.

4. Komutan Logar

Komutan Logar Aktif Üye

Erden koş seni kim tutar, şehir de zalim adamı yutar :)

5. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Timur Gayrimenkul'ün hikayesi ilginç; Mersin’de ailesinin müteahhide verdiği 16 katlı binanın yarım kalması sonrası, projeyi kendi tamamlayarak gayrimenkul sektörüne adım atıyor Timur… Ardından, sektörün inovasyona ve gelişime açık olduğunu fark ederek yatırım yapma kararı alıyor. 2010 yılında kurulan Nef, 4 yıl sonra ‘Türkiye’nin en çok konut satan inşaat şirketi’ unvanını elde ediyor.

osiris666 ve cmspaceman bunu beğendi.
  6. ArGe

ArGe Aktif Üye

Biz inşaat şirketi değil gayrimenkul geliştirme firmasıyiz der ekibi

7. Komutan Logar

Komutan Logar Aktif Üye

Peki biz yer miyiz..:)

osiris666 bunu beğendi.
  8. yazan bayan

yazan bayan Aktif Üye

nef.jpg

ArGe bunu beğendi.
  9. malkara lordu

malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

10. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Evet Ayşe'nin Link'edinde mesajı da vardı personel arayışları ile ilgili, yeni ve büyük projeleri var, ekibi büyütüyorlar, İK tek başına yeterli olmayacaktır.

ArGe bunu beğendi.
  11. malkara lordu

Ekibi büyütüyorlar mottolari da manipulation :) bu arkadaşlar bilginin ulaşılabilir olduğunu unutmuşlar sanırım bir algı yönetimi yapmaya çalışıyorlar saygi duyuyorum. Ama şöyle bir laf var ; "siz kendinizi överseniz bunun adı böbürlenme , müşteri sizi överse referans olur" diye. Bununla ilgili kısa bir hikaye anlatayım malum sektörde remax ulvi kocailik bey i çoğumuz tanırız bir gun kendisi ile rings avm de buluşup bir konu görüşecektik telefonuna ulaşmayip ofisini aradim ve telefonu karşılayan bayan ulvi bey in remax dunya bilemne ödülü kazandığını bunu almak için amerikaya gittiğini söyledi :) 1 saat sonra ringste kahve içiyorduk. Demem o ki biz birbirimizi biliriz bizede mi menü

yazan bayan ve Admin bunu beğendi.
  12. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

İktisatta azalan verimler kanunu diye bir teorem vardır. Bu teori derki maliyetleri sonsuza kadar düşüremezsiniz, yada başka bir deyişle karlılığı yada verimliliği sonsuza kadar artıramazsınız der. Örnekle açıklama gerekirse sizin çorap üreten bir atölyeniz olsun, 10 tane de çalışanınız. İşler süper para kazanıyorsunuz, talep de var, satışlar iyi her şey yolunda. Siz işleri büyütelim dediniz ve iki makine daha aldınız, bu makineleri işletecek de 2 personel daha istihdam ettiniz, maliyet arttı, aldığınız personeller yeni ve deneyimleri düşük olduğu için hem fire arttı hem de kalite bir miktar düştü. Neyse talep devam ediyor siz yan dükkanı da alalım işimizi büyütelim dediniz, iş büyüdü ama maliyet ve verimlilik azaldı, üstelik 10 kişiyle ürettiğiniz kalitede iş çıkmadığının farkındasınız. Özetle yasa bunu anlatır. Nef özelinde bu iş 30 m2 net konut üretip, ticket price ı düşük tutup yatırımcıya satarım, konutun alıcısı ile kullanıcısı farklı olur, ikisinden de gelecek eleştirileri bertaraf ederim mantığı yaşam amaçlı ürettiği projelerde çalışmıyor, çalışmayacak. Boks sporunun efsanesi Mike Tyson ı herkes hatırlar. Tyson'ın stratejisi ilk 2-3 roundda patlayıcı güçle işi bitirmektir, maç uzadığı zaman yani karşısında bir kaç round dayanabilen her rakipte zorlanmıştır. Çünkü uzun süren maçlar Tyson a göre değil, bu şekilde bir stratejisi yada sabrı yok. Nef hızlı satamayacağı her projede sorun yaşar, bu onun çok alışık olmadığı bir satış şekli, belki bu alanda da bir inovasyon yaratırlar ve kendilerinden bir şeyler öğreniriz önceki seferlerde olduğu gibi kimbilir.

yazan bayan ve malkara lordu bunu beğendi.
  13. malkara lordu

Senetleri tahsile veriyorlar diye duydum. Nakit sıkıntısı olabilir. Bilemedim

14. ArGe

ArGe Aktif Üye

Sen baya baya nef takipçisi oldun

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. malkara lordu

E birileri bişi Yazmalı dimi :))

16. ArGe

ArGe Aktif Üye

Aynen ama dedikodu bile olsa doğru yazmalı değil mi

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. malkara lordu

Zaten dogru yada yanlis demedim dikkat ederseniz sn @ArGe bu bir duyum sadece.

ArGe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş