Nef (Timur Gayrimenkul)

Konu, 'Gayrimenkul Sektöründeki Firmalar' kısmında trgy tarafından paylaşıldı.

 1. trgy

  trgy Yönetici

  Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Onursal Başkanı Musa Timur’un oğlu Erden Timur'un 2004’te kurduğu firma. Nef olarak bilinir. Pazarlama konusunda iddialıdırlar. Genelde küçük üniteler yapıp m2 birim fiyatı yüksek olsa da erişilebilir fiyatlara satarlar. Yani Ataköyde proje yapar, 40 m2 daire yapar, m2 sini 4000 dolardan da satsa daire 160.000 dolara gelir. Ataköyde daire alıyorum mantığı ile müşteri alır. Başarısının sırrı budur.
   
 2. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Nef olarak tanıdığımız Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım ortak oluyor. Kurulacak ortaklık ile kentsel dönüşüme yönelik, modern, sürdürülebilir, depreme dayanıklı ve son teknolojiye sahip konut üretimi yapılacak.
   
 3. Berat

  Berat Aktif Üye

  Nef’in patronu Erden Timur, 2020 yılına kadar dünyanın 10 metropolünde Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyor. Londra, Berlin, Paris, Los Angeles ve Miami gibi şehirleri hedef alan Timur, Nef’i bir dünya markası haline getirecek.
   
 4. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Erden koş seni kim tutar, şehir de zalim adamı yutar :)
   
 5. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Timur Gayrimenkul'ün hikayesi ilginç; Mersin’de ailesinin müteahhide verdiği 16 katlı binanın yarım kalması sonrası, projeyi kendi tamamlayarak gayrimenkul sektörüne adım atıyor Timur… Ardından, sektörün inovasyona ve gelişime açık olduğunu fark ederek yatırım yapma kararı alıyor. 2010 yılında kurulan Nef, 4 yıl sonra ‘Türkiye’nin en çok konut satan inşaat şirketi’ unvanını elde ediyor.
   
  osiris666 ve cmspaceman bunu beğendi.
 6. ArGe

  ArGe Aktif Üye

  Biz inşaat şirketi değil gayrimenkul geliştirme firmasıyiz der ekibi
   
 7. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Peki biz yer miyiz..:)
   
  osiris666 bunu beğendi.
 8. yazan bayan

  yazan bayan Aktif Üye

  nef.jpg
   
  ArGe bunu beğendi.
 9. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

 10. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Evet Ayşe'nin Link'edinde mesajı da vardı personel arayışları ile ilgili, yeni ve büyük projeleri var, ekibi büyütüyorlar, İK tek başına yeterli olmayacaktır.
   
  ArGe bunu beğendi.
 11. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Ekibi büyütüyorlar mottolari da manipulation :) bu arkadaşlar bilginin ulaşılabilir olduğunu unutmuşlar sanırım bir algı yönetimi yapmaya çalışıyorlar saygi duyuyorum. Ama şöyle bir laf var ; "siz kendinizi överseniz bunun adı böbürlenme , müşteri sizi överse referans olur" diye. Bununla ilgili kısa bir hikaye anlatayım malum sektörde remax ulvi kocailik bey i çoğumuz tanırız bir gun kendisi ile rings avm de buluşup bir konu görüşecektik telefonuna ulaşmayip ofisini aradim ve telefonu karşılayan bayan ulvi bey in remax dunya bilemne ödülü kazandığını bunu almak için amerikaya gittiğini söyledi :) 1 saat sonra ringste kahve içiyorduk. Demem o ki biz birbirimizi biliriz bizede mi menü
   
  yazan bayan ve Admin bunu beğendi.
 12. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi


  İktisatta azalan verimler kanunu diye bir teorem vardır. Bu teori derki maliyetleri sonsuza kadar düşüremezsiniz, yada başka bir deyişle karlılığı yada verimliliği sonsuza kadar artıramazsınız der. Örnekle açıklama gerekirse sizin çorap üreten bir atölyeniz olsun, 10 tane de çalışanınız. İşler süper para kazanıyorsunuz, talep de var, satışlar iyi her şey yolunda. Siz işleri büyütelim dediniz ve iki makine daha aldınız, bu makineleri işletecek de 2 personel daha istihdam ettiniz, maliyet arttı, aldığınız personeller yeni ve deneyimleri düşük olduğu için hem fire arttı hem de kalite bir miktar düştü. Neyse talep devam ediyor siz yan dükkanı da alalım işimizi büyütelim dediniz, iş büyüdü ama maliyet ve verimlilik azaldı, üstelik 10 kişiyle ürettiğiniz kalitede iş çıkmadığının farkındasınız. Özetle yasa bunu anlatır. Nef özelinde bu iş 30 m2 net konut üretip, ticket price ı düşük tutup yatırımcıya satarım, konutun alıcısı ile kullanıcısı farklı olur, ikisinden de gelecek eleştirileri bertaraf ederim mantığı yaşam amaçlı ürettiği projelerde çalışmıyor, çalışmayacak. Boks sporunun efsanesi Mike Tyson ı herkes hatırlar. Tyson'ın stratejisi ilk 2-3 roundda patlayıcı güçle işi bitirmektir, maç uzadığı zaman yani karşısında bir kaç round dayanabilen her rakipte zorlanmıştır. Çünkü uzun süren maçlar Tyson a göre değil, bu şekilde bir stratejisi yada sabrı yok. Nef hızlı satamayacağı her projede sorun yaşar, bu onun çok alışık olmadığı bir satış şekli, belki bu alanda da bir inovasyon yaratırlar ve kendilerinden bir şeyler öğreniriz önceki seferlerde olduğu gibi kimbilir.
   
  yazan bayan ve malkara lordu bunu beğendi.
 13. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Senetleri tahsile veriyorlar diye duydum. Nakit sıkıntısı olabilir. Bilemedim
   
 14. ArGe

  ArGe Aktif Üye

  Sen baya baya nef takipçisi oldun

  SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
 15. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  E birileri bişi Yazmalı dimi :))
   
 16. ArGe

  ArGe Aktif Üye

  Aynen ama dedikodu bile olsa doğru yazmalı değil mi

  SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
 17. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Zaten dogru yada yanlis demedim dikkat ederseniz sn @ArGe bu bir duyum sadece.
   
  ArGe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş