Sözleşme Proje ve Tadilat

Merhaba bir tadilat için sözleşmede nelerin bulunması lazım, nelere dikkat edilmesi gerek?

Altta sözleşme ekledim, bu güvenilirmi?

Dosya Eklentileri

Sözleşme nasıl iptal olur? ne yazılacak? işe henüz başlanmadı, sadece inşaat malzemeleri daireye taşındı. çekiç gibi mesela.

Admin

Admin
Site Yetkilisi
Sözleşme noterden yapıldı ise noterden gönderilecek tebligat ile iptal edebilirsiniz. Sözleşme adi sözleşme (noterden yapılmamış ise) yine noterden ibraname ile iptal edin başınız ağrımasın.

Aslında en çok ben diyebilirim mesela, bunlar gelip yapmıyorlar işi, 25 iş gününde bitirmediler falan diye. Diğer türlü onlar ne yapacak ki. peşin para vermedim, yani peşin para vermeden de işe başlanmaz aslında, yani sözleşme öyle yada böyle iptal gibi zaten, ama yinede iptal yazdırıp imza attırdım.

Admin

Admin
Site Yetkilisi
Aslında en çok ben diyebilirim mesela, bunlar gelip yapmıyorlar işi, 25 iş gününde bitirmediler falan diye. Diğer türlü onlar ne yapacak ki. peşin para vermedim, yani peşin para vermeden de işe başlanmaz aslında, yani sözleşme öyle yada böyle iptal gibi zaten, ama yinede iptal yazdırıp imza attırdım.
Siz sözleşmeye aykırı hareket ettikleri için sözleşmenin tek taraflı fesh edildiğine dair tek taraflı fesih bildirimi göndermelisiniz. Noter 3 nüsha hazırlar, birini size verir, birini kendisinde tutar birini de muhataba gönderir, en temiz ve kolay yolu budur, 2020 yılı itibariyle 300 TL civarı (emin değilim) masrafı olur.

Karşılıklı iptal konusunda mutabık kaldıysanız bence noterden bildirime gerek yok, söz de bir nevi sözleşmedir nihayetinde, üstüne imza da aldıysanız bence konu kapanmıştır.

Son gönderiler