Sıfırdan Ev Yapma Rehberi - Kendi evini kendi yapanlar

kafamda müthiş bir proje var mimar arkadaşları kıskandıracak cinsten bakalım nasıl basladigimda buradan detaylı bir şekilde arada videolarla süsleyerek yapım aşamasını birer birer sizlerle paylaşmak istiyorum Allah nasip ederse
Bizlere birkaç detayda bahsermisiniz mesela nerede,kaç katlı,ne zaman başlamayı düşündüğünüz gibi ana başlıklardan
Ama her şeyden önce Allah gönlünüze göre versin inşallah her şey istediğiniz gibi olur Rabbim yardımcınız olsun

Son üyelerden olduğum konuyu yeni gördüm. Güzel bir paylaşım olmuş. Mutluluk ve huzur içinde oturmanızı diliyorum.
Temel inşaatında su yalıtımını göremedim. Sanırım o dönem yönetmeliklerde yoktu.

Selamlar sitede yeniyim bir konu hakkında görüş almak istiyorum. Malum emlak piyasası çok pahalı. Benim Eskişehir merkezde 150 metre kare üzerinde babama ait kerpiç evim var burayı yıkıp yerine ev yapmak istiyorum. Belediye buraya otopark üstü iki kat veriyor. Geçici mutahitlik belgesi ile yapmak istiyorum. Burada evler çok pahalı 600.000 TL fiyat çekiyorlar. Ben bu paraya iki katlı altı otopark olan ev uapabilirmiyim. Arsa 10 en 15 derinlik bitişik nizam nasıl arkada 30 metre bahçe kalıyor. Nasıl bir plan yapsam olur. Birde nasiil bir yol izlemem gerekir. Mutahide mi versem yoksa kendim mi yaptırsam kafam çok karışık. Banka düşük kredi veriyormu. Mutahitlik belgesi ile KDV avantajı oluyormu. Biraz uzun oldu ama gerçekten bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Merhabalar

ruhsat harcı, yıkım ve hafriyat, temel ile çatı ana maliyetiniz olacaktır, ayrıca proje ve resmi işlemler için de mimari destek almak zorundasınız. Tuncay bey detaylı yazmış zaten süreçleri, teknik şartnameyi netleştirdikten sonra mütahitlerden teklif alın, ustayla va uğraşamazsınız, gerek de yok bence.
Düşük kredi vs söz konusu değil, küçük bir mimari ofisle görüşün onlar size alternatif planlar sunacaktır, içlerinden hoşunuza gidenle ilerlerseniz

tarik

Daimi Üye
Selamlar sitede yeniyim bir konu hakkında görüş almak istiyorum. Malum emlak piyasası çok pahalı. Benim Eskişehir merkezde 150 metre kare üzerinde babama ait kerpiç evim var burayı yıkıp yerine ev yapmak istiyorum. Belediye buraya otopark üstü iki kat veriyor. Geçici mutahitlik belgesi ile yapmak istiyorum. Burada evler çok pahalı 600.000 TL fiyat çekiyorlar. Ben bu paraya iki katlı altı otopark olan ev uapabilirmiyim. Arsa 10 en 15 derinlik bitişik nizam nasıl arkada 30 metre bahçe kalıyor. Nasıl bir plan yapsam olur. Birde nasiil bir yol izlemem gerekir. Mutahide mi versem yoksa kendim mi yaptırsam kafam çok karışık. Banka düşük kredi veriyormu. Mutahitlik belgesi ile KDV avantajı oluyormu. Biraz uzun oldu ama gerçekten bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
uyumlu çalışabileceğiniz bir mimari ofis bulun, onlar size adım adım süreçleri gösterir, mütahitlik vs hiç bulaşmayın

atik

Daimi Üye
Hocam belediyeden sordunuz mu eski arsalarda terk olabiliyor, arsanız olduğu gibi kalıyor mu küçülüyor mu net olarak öğrenin

Son gönderiler