Sınır Kalkanı Projesi

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Suriye sınırına örülecek duvar projesinin adı. Genişliği 2, yüksekliği 4 metre olan duvarlar, Suriye sınırının tamamına örülecek.

  Duvar örülemeyen hattın farklı noktalarında başlayan 200+200, toplam 400 kilometrelik bölümü bu yıl içinde, kalan 300 kilometrelik bölümü de önümüzdeki yıl bitirilecek. Böylelikle 911 kilometrelik sınırın tamamı, 2 metre genişliğinde ve 4 metre yüksekliğindeki duvarla kapatılmış olacak. Sınırdan Türkiye’ye terörist ve kaçakçı sızmalarının önüne geçilecek. Ayrıca 300 metre aralıklarla yerleştirilecek akıllı kulelere; makineli silah sistemleri, termal kameralar ve uyarı için anons sistemleri kurulacak. Her biri 7 ton olan seyyar blokların üzerlerine geçişi zorlaştıran jiletli tel çekiliyor, kazarak geçişi zorlaştırmak içinse zemine beton dökülüyor
   
 2. hodor

  hodor Aktif Üye

  Duvarı 3 milyon Suriyeli geri dönmesin diye örüyoruz herhalde, keşke sınır kevgire dönmeden örseydik de daha kontrollü bir mülteci kabul süreci yönetebilseydik
   
  yazan bayan bunu beğendi.
 3. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Sultanbeyli ye de duvar örülüp vilmodit ilan edilebilir. suriye sınırına duvarin orulecegini zannetmiyorum çünkü kaos güç getirir. sorun olacak unsurlara izin vermezler ise çözecek problem bulup şov yapamazlar.
   
 4. hodor

  hodor Aktif Üye

  500 yıl sonra, Türk'ler bizden korktuğu için sınıra duvar ördüler diyecekler. Bizim Çin Seddi için dediğimiz gibi :)
   
 5. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

 6. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

 7. mahbube

  mahbube Yeni Üye

 8. BAHARÖ

  BAHARÖ Yeni Üye

 9. SABAHATTİNP

  SABAHATTİNP Yeni Üye

  911 kilometrelik sınır hattının şu ana kadar 781 kilometrelik bölümü beton bloklarla örülen duvarla kapatıldı. Hattın kalan 130 kilometrelik kısmının ise 2018 yılının ilkbaharına kadar bitirilmesi hedefleniyor.
   
 10. murat umutbaba

  murat umutbaba Yeni Üye

  Mantıklı bir projedir ama geç kalınmıştır, keşke 30 yıl önce yapılsaymış..
   
 11. nihanpalta

  nihanpalta Daimi Üye

  Bu espriyi yapmak için geldim ama yapılmış :)
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş