Stüdyo dairelerin yasaklanması

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında FERİDUNÇ tarafından paylaşıldı.

 1. FERİDUNÇ

  FERİDUNÇ Yeni Üye

  Malumunuz 1+0 dediğimiz stüdyo dairelen yasaklandı. "Planlı Alanın Geliştirme Yönetmelikleri" taslağını hazırlayan "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı" na göre stüdyo daireleri karmaşıktır. Yada diğer bir deyişle bu daireler pompiş için kullanıldığı için istemezük. Yeni düzenlemeyle, 5 katlı bir bina yerine 3 katlı bir bina inşa edilebilecek ve yoğunluk azalacak. yersen.
   
 2. SABİLEB

  SABİLEB Yeni Üye

  Bir evin küçük olması onun kullanışsız olduğu anlamına gelmez. Gerekirse 3 m2 ev bile yeterince kullanışlı olabilir. Taşınabilir ve değiştirilebilir olan bu evler, kapatıldığında 3 m2'lik bir alanı kaplamaktadır. Başka bir deyişle, park alanının yarısını kaplar. Polonyo'daki Gdansk Teknoloji Üniversitesinde mimarlık öğrencisi olan Tomasz Zablotny, bu kavramsal evlerin arkadaşı Paweł Maszotabu'nun arkadaşıyla birlikte yarattı. Bu evler proje kapsamında açılıp kapanabilir. Başka bir deyişle, evin sınırları genişletilebilir ve evler açıldığında 7.5 m2'ye kadar genişleyebiliyor.

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 3. ZEHRAG

  ZEHRAG Yeni Üye

  Stüdyo dairelerin amacı dışında kullanılması nedeniyle alınmış karar gibi duruyor ama normalde serbest piyasa ekonomilerinde arz/talep kendi dengesini bulmalıdır, dışarıdan müdahaleleri çok doğru bulmuyorum
   
 4. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  Yaşam kalite dengesini korumak adına karma projelerde sayı kotası konabilir mesela projenin %30 unu geçmeyecek studyo ve 1+1 yapılabilir gibi.
   
 5. DOLUNAYÖ

  DOLUNAYÖ Yeni Üye

  Fikirtepe sanıyorum bu konuda çok sıkıntılı bir yer, aynı tipten binlerce ev yapıldı ve alıcı yok. Sanıyorum emlak balonu bu bölge ile kartal tarafını vurdu en çok. Bir de esenyurt
   
 6. ÖZGÜRY

  ÖZGÜRY Yeni Üye

  Yasaklamaktan ziyade düzenleme getiriliyor, Nef'in 20 m2 lik evlerine uygulasınlar önce, gerçekten başını sokabileceğin evler, diğer tarafların açıkta kalır.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş