Sur Yapı

Konu, 'Gayrimenkul Sektöründeki Firmalar' kısmında trgy tarafından paylaşıldı.

 1. trgy

  trgy Yönetici

  Sur Yapı 1992 yılında kuruldu. Konut, AVM ve ofis projeleri yapıyorlar.
  Projeleri
  Greenium Villaları
  Villa Sera
  Selvice Evler
  Dora Park
  Mahalle İstanbul
  Adapark
  Metrogarden
  Exen İstanbul
  Corridor Rezidans
  Tilia
  İdilia
  Vitrin
  İlkbahar
  İlkbahar 2
  Mirage Rezidans
  Gölbahçe Evleri
  Lavender
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Kasım 2016
 2. SUR YAPI'DAN 8 YENİ PROJE

  Altan Elmas: Bu yıl yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. 2017 yılı için şu ana kadar planladığımız projelerle toplam 2 bin 706 konut ve ticari alan üreteceğiz. Böylece 2,7 milyar liralık ilave yatırımı ekonomimize kazandırmış olacağız. Bursa, İstanbul ve İzmir haricinde farklı bir ilde daha yatırım yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sur Yapı, 2017'de 2,7 milyar liralık yatırımla 6 farklı bölgede 8 proje inşa edecek.

  Avrupa yakasında Topkapı, Kağıthane, Bahçekent, Anadolu Yakasında da Sancaktepe, Koşuyolu ve Maltepe olmak üzere 8 yeni projeye başlayacağız. 2,7 milyar lira yatırım değeri bulunan 8 projede 2 bin 558 konut ve 148 ticari alan olmak üzere toplam 2 bin 706 bağımsız bölüm satışa çıkacak. Geçen yıldan satışı devam eden projelerle 2017 yılında 3,6 milyar liralık portföyü yönetmiş olacağız.
   
 3. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  Topkapı, Kağıthane, Bahçekent, Sancaktepe, Koşuyolu ve Maltepe olmak üzere 6 bölgede 8 projeyi hayata geçirecek olan Sur Yapı, 2,7 milyar liralık yatırım yapacak.
   
 4. bizeiletin

  bizeiletin Yeni Üye

  Şu an Antalya projelerinin lansmanı yapılıyor. 107 bin tl gibi makul denilebilecek fiyatlardan satışa çıkarmışlar.

  sur yapı antalya
  resmi siteleri
   
 5. TimA

  TimA Yeni Üye

  107.000 TL Antalya için bile çok uygun fiyat, kaç m2 bu daireler?
   
 6. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  satış ofisini arar iseniz 170.000 tl nin altında daire kalmadı diyecekler ki doğrudur. çok alan oldu belki oda kalmamıştır.
   
 7. SEVENHILL34

  SEVENHILL34 Yeni Üye

  Genel olarak Suryapı tapuları teslim konusunda geç kalıyormuş, konu ile ilgili bilgisi olan varmı
   
 8. FİLİZS

  FİLİZS Yeni Üye

  Sur Yapı'nın sektörde böyle bir algısı yok, proje özelinde bir durum olabilir, hangi projede geç verilmiş?
   
 9. zinnur

  zinnur Yeni Üye

  Tapuların geç verilmesi mi yoksa konutların geç teslim edilmesi mi konu, tam anlamadım?
   
 10. sergen

  sergen Daimi Üye

  Firmalar bocu olmayan tapuları hemen devretmek ister, tapu vermemek bir avantaj değildir firma açısından, verip kurtulmak ister bir an önce. Ben de duymadım tapuları geç veriyor diye..
   
 11. malkara lordu

  malkara lordu Yönetici Yetkili Kişi

  tapuyu geç veriyorlar ör; adapark tapuları idilia ofisinden 2016 da verilmeye başlandı idilia yaşama geçti (2015 ) ama firmaya tek kuruş borcu olmayan müşterinin bile tapusu henüz verilmedi. firmalar dairelerin üzerinde ipotek kullanıp kendi nakit akışını anlık olarak çözmeye çalıştığında böyle durumlar olabiliyor. tapuyu geç vermek finansal olarak nakit çeviren firmaların işine gelir. müşteri backround ta neler olduğunu bilmeyebilir ki buda normaldir. orta ve küçük ölçekli firmalar bunu yapamaz tabi hemen davalar açılır vs vs kaos ama marka değeri belli seviyedeki firmalara bilinç altında bir güven duyduğundan otomatikman bekleyip ne olacak durumuna geçiyor kişi. tabi tüm bunlar projeye ve firmanın o zaman dilimindeki durumuna göre değişkenlik arzedebilir. bazı projelerde bu sorun olmayabilir genellememek lazım.
   
  sahur, naki, demiröz ve 10 kişi daha bunu beğendi.
 12. SEVENHILL34

  SEVENHILL34 Yeni Üye

  Anladığım kadarıyla genelde iyi satış rakamları olan bir firma, Sancaktepede muhit ve lavender gibi projelerde böyle bir durumla karşılaşma konusunda görüşünüz nedir,
  teşekkürler
   
 13. behzatbuçan

  behzatbuçan Daimi Üye

  Suryapı genel olarak sektörde bilinen bir firma ve kronik sorunu bildiğim kadarıyla yok. Fiyatları yüksek çıkarlar ama Antalya projelerinde 107 bin TL ye daire satıyorlar, bu oldukça ilginç bence. Levander fiyat olarak bölgenin % 20 civarında yukarısında diye hatırlıyorum. Levanderde 1.200.000 TL ye daire satıyorlardı, bunu alacağınıza biraz daha küçük bağdat caddesine 50 metre mesafede alabilirsiniz, tercih meselesi.
   
  SAYGIA, SÜRURİS, GÜLCANK ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 14. YILDIZD

  YILDIZD Yeni Üye

  Reklamı basıp ödeme planı ile müşteriyi ikna edip satmaya çalışıyorlardı, mutlaka bir kısmını satmışlardır ama ellerinde ciddi stok olduğunu düşünüyorum, bilenler daha net bilgi verecektir.
   
  ATAÖZS, GÜNERK, SADIKT ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 15. SECAATTINS

  SECAATTINS Yeni Üye

  Şu dönemde satışları iyi değil, kimsenin satışları iyi değil ama onlara özel bir durum değil. Dap İzmir'e yöneldi bunlar da Antalyaya, vardır bir hikmeti.
   
 16. NergizE

  NergizE Yeni Üye

  Tapu işini arkadaşlar yazmışlar, nakit akışını çözmek için ipotek edip kredi kullanıyorlar, tapuları geç vemesinin nedeni bu. Senin tapunu vereceği zaman başka tapu üzerine kaydırıp senin tapuyu boşa çıkarıp sana devrediyor. İpoteksiz mülkü varsa tabi, yoksa kaydıramaz ipoteği.
   
  TUBAD, GÜRKANN, ZİHNİT ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 17. avniye

  avniye Daimi Üye

  Siz de ön şart koşun, benim tapumu verecekseniz alırım diye, vermek için kırk takla atarlar emin olun.
   
 18. aycahan

  aycahan Yeni Üye

  Borç devam ederken tapu vermezler yada ipotekli verirler.
   
  AYTENK, HazimÖ, KıymetK ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 19. BENGİD

  BENGİD Yeni Üye

  Bu firma sektörün iyilerinden sayılıyor, düşünün yani sektörün halini.
   
 20. -IKE-

  -IKE- Yeni Üye

  Arkadaşlar,
  Olur da Sur Yapı’nın herhangi bir projesinden ev alacaksanız teslim tarihi itibarı ile hayata geçirmedikleri (gerçekleşeceği belirtilse bile) tüm vaadleri için MUTLAKA teslim tutanağına not düşün ve takip eden bir ay içerisinde gerçekleşmezse (1 aylık zaman aşımı süresi geçmeden) dava açın. Aslına bakarsanız bunu diğer firmalardan alacağınız evlerde de yapmanızı öneririm ama Sur Yapı bu konuda net olarak yalan söylediği için ekstra dikkatli olun.

  Ben İstanbul’da Adapark projesinden ev aldım; “her daireye özel bir park yeri” tahsisi sözlerini tutmadılar; üstelik “tüm etaplar bittikten sonra” diyerek oyaladıkları için 1 aylık zaman aşımı süresini de geçmiş olduk ve bir hak iddia edemiyoruz.

  Yaptıkları projede her daire için yeterli park yeri yok; bu yüzden bu vaadle satıldığı halde sözlerini tutmayarak tüm daire sakinlerini mağdur ettiler.
   
  AYŞEGÜLK, SEDEFT, SITKIG ve 13 kişi daha bunu beğendi.
 21. zeycan

  zeycan Yeni Üye

  1 aylık zaman aşımı diye bir şey olamaz, önemli olan tüketici kanunudur ve hiç firma tüketici kanununun üzerinde olacak bir sözleşme yapamaz, aldığınız konutun 5 yıl garantisi vardır ve satış vaadi sözleşmesinde yazan (otopark tahsisi gibi) her şeyi dava konusu yapabilirsiniz
   
  WojdatO, MURATE, NazımE ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 22. MilenyumG

  MilenyumG Yeni Üye

  Barış ekenerin emailini bulun linkedinden kendisine e-mail atın büyük ihtimalle çözecektir
   
  TİBERÜ, alangu, birdal ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 23. NEDALF

  NEDALF Yeni Üye

  Barışın çözebileceği bir şey olduğunun sanmam otopark her firmada büyük sorun ve barış öel bir çözüm üretse bile emsal sayılır ve başı ağrır
   
  ABDULLAHH, CEYLANİÖ, GoncaA ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 24. İmren

  İmren Yeni Üye

  Sur yapı konutu teslim etmiş ya bu da bir şey, tapunuzu aldınız mı?
   
  FethiyeT, Zafer, tuncal ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 25. LaraÜ

  LaraÜ Yeni Üye

  Tapu konusu önemli, şu dönemde borcu bitmiş müşteriye bile tapu veremiyorlar, tapuların tamamında banka ipoteği var, patlamış durumdalar
   
 26. şatır

  şatır Yeni Üye

  Sur yapı son dönemdeki daralmadan en çok etkilenen firmalardan, antalyada yaptıkları iş olmasa Onlar da konkordato kervanına katılabilirlerdi, reise yakın olmaları da kurtaramazdı kendilerini
   
  HİKMETZ, HayriyeD ve NajdaS bunu beğendi.
 27. mithatağaoğlu

  mithatağaoğlu Daimi Üye

  Reise yakın olmasalar Antalya’daki 18.000 konutluk işi alabilirler miydi? Reis daha ne yapsın!!
   
 28. METİNİ

  METİNİ Yeni Üye

  Dava konusu bence Türkiye’de bir işi çözmek istemiyorsanız başvuracağınız bir yol olmalı. İnşaat firmaları bu işlerde kendilerini korumaya alır ve sözleşmeleri buna göre hazırlar. Davadan ziyade kötü reklam ve sosyal medyaya düşmekten çekinirler, doğru kişiye ulaşıp derdinizi anlatabilirseniz genelde bireysel çözüm bulmaya çalışırlar. Kurumsallıktan nasibini almış mesa, Alarko dışında şirket yok maalesef sektörde, geçmiş olsun
   
 29. GizemH

  GizemH Yeni Üye

  Satış vaadi sözleşmenizde otopark konusu net olarak yazıyor olmalı, eğer yazıyorsa vermek zorundalar bu konuda kafalarına göre karar veremezler. Bu tip projelerde genelde artık tahsis yapmıyorlar, avm lerdeki gibi giriş kartı veriyorlar, bu konuyu netleştirin, gerekirse sözleşmenin ilgili maddelerini paylaşım burada yorumlayalım
   
 30. SERTACA

  SERTACA Daimi Üye

  Antalya’da yaptıkları iş çok büyük iş, altından nasıl kalkacaklar acaba?
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş