Toki (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi)

Konu, 'Gayrimenkul Sektöründeki Firmalar' kısmında trgy tarafından paylaşıldı.

 1. trgy

  trgy Yönetici

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi. Kuruluş amacı dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapmak.

  Şu ana kadar 754.000 konu yapmışlar. Sadece 2016 yılında 64.000 konut yaptılar. Güneydoğudaki kalekollar, sınıra yapılan duvar, stadyumlar (Eskişehir, Gaziantep vs) ile birlikte diğer büyük işlerin ihalesini yapıp projeyi koordine ederler.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Kasım 2016
 2. tarik

  tarik Daimi Üye

  Ayder Yaylasına girecekmiş, umuyorum bölgenin dokusuna uyumlu işler yaparlar.

  [​IMG]
  Rize Valisi Erdoğan Bektaş yaptığı yazılı açıklamada, çaydan sonra Rize'nin başlıca ekonomik değerlerinden birinin turizm olduğunu belirtti.

  Rize'nin turizm konusunda hak ettiği yere gelebilmesi için büyük çaplı projelerin hayata geçirilmekte olduğunu vurgulayan Vali Bektaş, Ayder Yaylası'nda Türkiye'nin en büyük kayak merkezini yapmak için gerekli çalışmalara başladıklarını ifade etti.

  Turizm canlanacak

  Vali Bektaş, Ayder Yaylası'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde, TOKİ aracılığıyla kentsel dönüşüm ve değişim projesinin çalışmalarına başlandığını da kaydederek, "Yeşil yolun ve Rize-Artvin Havalimanı'nın tamamlanmasıyla bölge turizmi hızla canlanacak. Turist gittiği yerde rahat etmek ister, konfor ister. İşte bizlere düşen görev turistlere kaliteli hizmet sunabilmek adına kalifiye eleman yetiştirmektir." ifadesini kullandı.
   
 3. tarik

  tarik Daimi Üye

  M2 ile ev satacaklarmış.

  İnşaat sektörünü finansman açısından bankalardan kurtaracak, birikimi az olan vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştıracak gayrimenkul sertifikası sistemi başlıyor. Gayrimenkul sertifikalarında ilk ihraç 2017’de. TOKİ’nin Kayabaşı projesinde başlaması beklenen yeni sistemle, vatandaş metrekare metrekare ev alabilecek.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş