Üç Katlı İstanbul Tüneli

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Komutan Logar tarafından paylaşıldı.

 1. Komutan Logar

  Komutan Logar Yönetici

  upload_2017-10-12_9-45-26.png

  Bakırköy İncirli'den yer altına girecek raylı sistem, Mecidiyeköy'den, Zincirlikuyu'dan denizin altından geçecek, Söğütlüçeşme'den girip Kadıköy-Kartal'a, Marmaray'a bağlanmış olacak. Avrupa yakasında Hasdal'dan yer altına girecek tünel, aynı şekilde bu tünelle birleşecek, Anadolu yakasına geçtikten sonra da Çamlık'tan çıkarak TEM'e bağlanacak. Günde 6,5 milyon yolcunun taşındığı raylı sistemleri entegre edecek.
   
 2. ATILLAL

  ATILLAL Daimi Üye

  Tünele bile kat çıkmaya başladık, Allah sonumuzu hayretsin :)
   
 3. bağlan

  bağlan Yeni Üye

  Dün reis kanal istanbulu tekrar gündeme getirdi ve tarih verdi, bugün 3 katlı tünel ve yeni yatırımlardan bahsediyorlar. Anlaşılan piyasaların ciddi güvene ihtiyacı var, piyasaya güven pompalamaya çalışıyorlar.
   
 4. AYLANÖ

  AYLANÖ Yeni Üye

  Büyükşehirleri kaybedince 2019 riske girdi, onun telaşındalar, belediye başkanlarından diyet ödemelerini istemelerinin sebebi bu bence.
   
 5. osiris666

  osiris666 Yönetici Yetkili Kişi

   
 6. tümbay

  tümbay Yeni Üye

  Projede Değişiklik olmuş, bakan bey bilgi vermiş;

  "Çalışmalar son aşamaya geldi ancak teknik olarak şöyle bir sonuç çıkıyor, daha önceki projede orta katta bulunan raylı sistemin teknik çalışmalar sonucunda en alta alınması uygun görünüyor. Tünelin üst ve orta katları ise otomobil gidiş-gelişi için kullanılacak. Bunun da sebebi, her iki yakada da yüzeye çıktıktan sonra hatlar birbirinden ayrılacak. Avrupa yakasında güneye doğru İncirli'ye gitmek üzere raylı sistem, kuzeye doğru TEM'e gitmek üzere üstte ve altta otomobiller için yaptığımız katlar olacaktı ancak bunların birbirinden ayrılması biraz daha zor. Halbuki üstte iki kat otomobiller için olursa üst kuzeye ayrılırken, güneye doğru da raylı sistem ayrılacak. Teknik çalışmalar sonucu, raylı sistemde kullanılan araçların daha ağır olması nedeniyle alt katın raylı sistem için kullanılması daha uygun gibi gözüküyor. Yakında netleşecek."

  Arslan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin ihalesinin önümüzdeki yılın başında yapılacağını bildirdi.
   
 7. EMREE

  EMREE Yeni Üye

 8. temirhan

  temirhan Yeni Üye

 9. SERKALA

  SERKALA Yeni Üye

 10. MAHİRG

  MAHİRG Yeni Üye

  Bir kanal istanbul vardı ne oldu ona??
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş