Yeni Başlayanlar İçin Gayrimenkul Yatırımı

Konu, 'Gayrimenkul Sohbetleri' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Gayrimenkul yatırımını tanımlayabilmek için öncelikle Gayrimenkul Yatırımcısı'na bakmak gerekir. Kim bu Gayrimenkul Yatırımcısı?

  Gayrimenkul Yatırımcısı:

  Gayrimenkulün her şey dahil bir şekilde tanımlanmasıyla birlikte, emlak yatırımcısını emlak piyasasına yatırım yapan bir kişi (veya işletme veya başka bir varlık) olarak, bir gayrimenkulün satın alınması, kiralanması veya başka şekilde elde edilmesi olarak tanımlanabilir veya bir gayrimenkulün parçası olan haklardan herhangi birisi denebilir.

  Gayrimenkul yatırımı denince ilk akla gelen konut veya ticari mülke sahip olmak ve bu mülkleri kiralamak yada kâr etmek için hızlı bir şekilde satmak yada fırsat gayrimenkulleri satın almak şeklinde düşünülür. Ancak maden haklarını satın alıp sonra bir araziye kiralamak ya da bir GYO'ya yatırım yapmak da dahil olmak üzere sayısız başka alternatifler de düşünülmelidir.

  Gayrimenkul Yatırımının Potansiyel Faydaları Nelerdir?

  Tarih boyunca emlak en güvenli yatırım aracı olmuştur.
  Gayrimenkul yatırımları, genelde diğer yatırım türleri ile ilişkilendirilmemiş çeşitli olası yararlar sunmaktadır;

  Kaldıraç Etkisi

  Gayrimenkul yatırımlarının sunduğu en güçlü fırsatlardan biri, yatırımcıların sermayelerini birkaç kez kullanabilmesidir. Başka bir deyişle, gayrimenkul yatırımcıları, doğrudan satın almaya gücü yetmeyen bir gayrimenkul yatırım yapmak için borçlanabilir, banka kredisi yada fonları kullanabilir, ancak bu mülkiyetin mülkiyetinden elde edilecek tüm potansiyel kârı da elde edebilir. Bununla birlikte, artan kaldıraç artan risklerle sonuçlandığını belirtmek de önemlidir.

  Vergi Avantajları

  Gayrimenkul, aynı zamanda çeşitli vergi yardımları sağlayabilir. Örneğin, hükümet emlak kazançlarını iş kazancından daha düşük vergilendirebilir. Ayrıca, yatırım mülklerinin vergi esasları zamanla azalabilir; çünkü vergi miktarı, emlakınızı her yıl amorti etmenizi sağlar. Ayrıca, bir kiralık mülke nakit akışı sağlıyorsanız, potansiyel olarak serbest meslek vergilendirmesinden mahrum kalabilirsiniz.

  Kontrol

  Hisse senedi veya yatırım fonu satın aldığınızda, o zaman varlıkların değer artışı için beklemeniz gerekir. Bu şirketlerin önemli bir hissedarı değilseniz, operasyonlarında pek fazla söz söylemeyeceksiniz, ki bu genellikle yatırımlarınızın değerini doğrudan iyileştirmek için yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, gayrimenkul yatırım yaparken, hemen hemen her değişkenin üzerinde biraz kontrolün tadını çıkarabilirsiniz.

  Gayri menkul yatırımının diğer pek çok faydası vardır - sermayenizi enflasyona karşı koruyabilir, diğer gelirinize karşı vergi iptalleri yapabilir vs.

  Gayrimenkul Yatırım Riskleri

  Herhangi bir yatırımda olduğu gibi gayrimenkul de zarar etme riski taşır. Emlak kiralamak için bir konut satın almak gibi gayrimenkullere aktif olarak yatırım yapmak durumundasınız, mülkte gelir kaybına ve emlak piyasasında bir düşüş olduğunda kayıp riskini taşırsınız.

  Pasif gayrimenkul yatırımlarında - gayrimenkul yatırım şirketlerinde hisse sahibi olmak, Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları (GYO) hisse senetleri yatırmak veya gayrimenkul ticareti ile yatırım yapmak gibi, bu varlıkların değeri zamanla azalabilir. Bu sebeplerden dolayı hem aktif hem de pasif gayrimenkul yatırımları, tıpkı diğer yatırım türleriyle yaptığınız gibi önceden araştırmalarınızı yapmanızı gerektirir.

  Gayrimenkul Yatırım Grupları Neler Yapıyor?

  Geniş bir kategori içinde gayrimenkul yatırım şirketleri gayrimenkul yatırım grupları adı verilen bir alt gruptur. Bu kuruluşlar çok özel bir işlevi yerine getiriyorlar - bir grup mülk satın alıyor veya inşa edip onları kiralayabilen diğer yatırımcılara satıyorlar. Genellikle oldukça sofistike ve bilgili oldukları için bu gayrimenkul yatırım grupları, yatırımcıların kira oranının karşılığında kiracı bulmalarına ve mülk yöneticileri olarak görev yapmalarına yardımcı olurlar.

  Biraz Para ile Gayrimenkul Yatırım Yapabilir miyim?

  Çoğu kimse, gayrimenkulü sadece varlıklı bireyler veya yatırım yapacak çok sermaye olan bir yatırım olarak düşünse de gerçek şu ki, çok az para ile emlak yatırım yapabiliyor olmasıdır.

  Örneğin, birçok büyük emlak şirketi halka açıktır ve basitçe bu tür şirketlerde - gayrimenkul aracıları, gayrimenkul geliştirme şirketleri, inşaat şirketleri vb. Hisse satın alabilirsiniz.

   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş